وزارت جهاد کشاورزی – پیش‌بینی افزایش 10 درصدی ظرفیت ذخیره‌سازی روغن خام در کشور


اپ آگهی –
مدیرکل دفتر فنی و مهندسی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: با افزایش 125 هزار تنی ذخیره‌سازی، ظرفیت ذخیره‌سازی روغن خام کشور به یک میلیون و 378 هزار تن می‌رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدأ)، احمد عبدلی با بیان این که در حال حاضر ظرفیت ذخیره‌سازی روغن خام کشور در بخش خصوصی و دولتی بالغ بر یک میلیون و 253 هزار تن است، افزود: با اجرای طرح‌های در دست احداث در استان‌های تهران و البرز به ظرفیت 100 هزار تن و با احتساب افزایش 25 هزار تنی استان مازندران، میزان ظرفیت ذخیره‌سازی روغن خام کشور با 10 درصد افزایش به یک میلیون و 378 هزار تن خواهد رسید.
براساس این گزارش، دولت برای بالا بردن ضریب امنیت غذایی کشور، اجرای طرح‌های ذخیره‌سازی کالاهای اساسی را در دستور کار قرار داده است و برای تحقق آن در بخش نگهداری روغن خام، ساخت یک انبار ذخیره‌سازی با مخازنی به ظرفیت 25 هزار تنی در شهرستان نکای استان مازندران و نزدیکی بندر امیرآباد را به عنوان یکی از مبادی اصلی ورودی این کالا به کشور در دستور کار دارد.
با بهره‌برداری از انبار و مخازن جدید ذخیره‌سازی روغن خام در استان مازندران 25 هزار تن به ظرفیت ذخیره‌سازی این کالای استراتژیک در کشور افزوده خواهد شد.
انبار و مخازن جدید پیش‌بینی شده به دلیل واقع شدن در مسیر واردات روغن خام خوراکی، علاوه بر کاهش هزینه‌های تأمین این محصول راهبردی، در افزایش ضریب امنیت غذایی کشور نیز مؤثر خواهد بود.
∎​

وبسایت https://appagahi.ir
نوشته ایجاد شد 3726

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا