معرفی رمز ارز کادنا (KDA) همراه با نمودار و قیمت لحظه ای آن

فهرست این مقاله
قیمت لحظه ای رمز ارز کادنا

نمودار لحظه ای رمز ارز کادنا

رمز ارز کادنا (KDA) چیست؟
این رمز ارز از جمله مباحثی است که افراد زیادی با آن مواجه می‌شوند. کادنا یک بلاک چین هیبرید یا دوگانه به شمار می‌آید. در این مقاله، علاوه بر معرفی و ارزیابی شبکه کادنا قصد داریم آینده رمز ارز محلی آن به نام KDA را نیز تحلیل کنیم.
شبکه کادنا به معرفی راهکارهای مقیاس‌پذیری لایه یک بلاک چین اثبات کار (POW) می‌پردازد که ارائه آن به توسعه‌دهندگان خرد و شرکت‌ها به یک اندازه صورت می‌گیرد. اکوسیستم شبکه ارزی کادنا که نقش تنها بلاک چین هیبرید یا دوگانه مقیاس‌پذیر به‌کاربرنده یک الگوریتم گروهی بر پایه اثبات کار را ایفا می‌کند، هم شبکه‌های عمومی و هم شبکه‌های خصوصی را عرضه می‌کند؛ از این‌رو پروژه رمز ارز KDA یکی از پیشروان این صنعت محسوب می‌شود و توکن محلی آن که KDA نام دارد، توانسته رشد نرخ‌های خوبی را مشاهده کند.
تأسیس‌کنندگان رمز ارز کادنا

کادنا یک فناوری مقیاس‌پذیر است که با توسعه‌دهندگان سازگاری دارد و میزان امنیت بلاک چین‌های اثبات کار از جمله بیت کوین توسط آن انجام می‌گیرد. در مبحث این رمز ارز خوب است که با بنیان‌گذاران این نوع ارز آشنا شوید.
در سال ۲۰۱۶ استوارت پوپجی و ویل مارتینو کادنا برای تأسیس کادنا اقدام کردند. این دو شخص در امور مالی سنتی اعضای سابق تیم توسعه بلاک چین JPMorgan  سابقه زیادی داشتند. از آنجا که آن‌ها درک عمیقی از سیستم مالی و شبکه بلاک چین داشتند، شرایطی برایشان فراهم شد تا بتوانند کادنا را برای برخورد با مسائل CeFi  و DeFi از قبیل سرعت، مقیاس‌پذیری و امنیت طراحی کنند.
مشخصات و خدمات خاص رمز ارز کادنا
چرا این رمز ارز با ارائه‌دهندگان دیگر بلاک چین و فروشندگان قراردادهای هوشمند تفاوت دارد؟ دغدغه‌های اصلی بازار ارزهای دیجیتال از جمله حریم خصوصی، امنیت، سرعت، دقت تراکنش‌ها و همچنین توان عملیاتی زیاد و درک فنی اشخاص عادی برای دسترسی‌داشتن به اکوسیستم توسط کادنا برطرف خواهد شد.
تأسیس این پلتفرم به‌کمک پیشگامان صنعت بلاک چین انجام شده است. قراردادهای هوشمند ایمن‌تر، معاملات بدون هزینه، فناوری بلاک چین، پرداخت‌های Defi  و NFT، مصرف انرژی در مقیاس بزرگ، امنیت بزرگ و مقیاس‌پذیری صنعتی مهم‌ترین ویژگی‌های رمز ارز کادنا به شمار می‌آیند. در ادامه برخی از ویژگی‌های این ارز را بررسی می‌کنیم.
قراردادهای رایگان و هوشمند با ایمنی بالا
کادنا قصد ارائه نخستین پمپ‌بنزین رمزنگاری را دارد و همه هزینه‌های تراکنش را برای مشتریان  حذف می‌کند. چنین مرحله‌ای پذیرش وسیع dAPP را به دنبال دارد. معماری خاص کادنا قادر است تراکنش‌های انرژی کارآمد را در هر ثانیه بالا ببرد. منظور از قراردادهای هوشمند قراردادهای خود اجرایی هستند که از قبل با برخی شرایط و ضوابط میان دو طرف تعریف شده‌اند.
بیشتر این قراردادها مانند اتریوم گس ندارند. قراردادها نیز از سوی کاربر کنترل نمی‌شود و اجرای آن‌ها مطابق برنامه صورت می‌گیرد، ولی قرارداد هوشمند کادنا که Pact آن را کنترل می‌کند، امکان ساختن قراردادهای هوشمند را بدون زحمت به کاربر خواهد داد. کاربران می‌توانند قرارداد را نوشته یا راه‌اندازی آن را در پنجاهمین dAPP انجام دهند که سبب ایمن‌ترشدن قرارداد در مقایسه با قراردادهای هوشمند دیگر می‌شود.
تکنولوژی بلاک چین و مصرف انرژی در مقیاس بالا

شبکه بلاک چین کلی جزء تنها شبکه اشتراکی و مقیاس‌پذیر لایه ۱ Proof of Work محسوب می‌شود که در حال حاضر به کار می‌رود. مقیاس‌پذیری و توان عملیاتی از طریق بلاک چین‌های گوناگون مانند بیت کوین حاصل می‌شود. برای اینکه به درخواست‌های بالاتر در شبکه پاسخ داده شود، آن‌ها برای ایجاد یک گسترش شبکه زنده از ۱۰ زنجیره به ۲۰ زنجیره اقدام کردند.
معماری چند زنجیره‌ای اجازه نمی‌دهد کادنا به سقف توان برسد. تنها پلتفرم  Proof of Work مقیاس‌پذیر که روزانه قادر به انجام +۹ میلیون ‌ترید بوده رمز ارز کادناست. هنگامی که میزان تقاضا از شبکه افزایش می‌یابد، مصرف انرژی کادنا تغییر نمی‌کند. معماری خاص آن توانسته آ‌ن‌ها را به تنها پلتفرمی مبدل کند که توانایی ارائه بازده انرژی بالاتری را در مقیاس‌های TPS دارند.
امنیت به اثبات رسیده و مقیاس‌پذیری صنعتی
از دیگر مهم‌ترین ویژگی‌های کادنا می‌توان به امنیت ثابت‌شده و مقیاس‌پذیری صنعتی اشاره کرد. برای اینکه امنیت و درخواست توان عملیاتی مشتریان خدمات مالی برآورده شود، کادنا از Proof of Work استفاده می‌کند که در مقابل جنگ مطمئن، ایمن و مقاوم است.
برعکس پلتفرم‌های دیگر برای اینکه به سیستم‌های مالی جهانی قدرت چشمگیری ببخشند، طراحی رمز ارز KDA انجام شده است. از آنجا که رشته‌های بیشتری به شبکه اضافه شدند، تغییر پروتکل به    TPSبالاتری یعنی تراکنش در ثانیه به‌طور مداوم صورت گرفت.
توکن شبکه رمز ارز کادنا
در این بخش می‌خواهیم درباره توکن KDA صحبت کنیم. KDA توکن بومی در شبکه کادناست و برای اینکه محاسبات در زنجیره عمومی Chainweb  کادنا جبران شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
کادنا به‌عنوان یک پاداش به آن‌هایی که در زمینه استخراج بلوک‌های موجود در شبکه همچون بیت کوین فعالیت دارند، پرداخت خواهد شد.  به‌طورکلی عرضه توکن‌های کادنا به اندازه ۱ میلیارد توکن است که استخراج آن‌ها در طول ۱۲۰ سال انجام می‌شود. ۱۸۴ میلیون توکن میزان عرضه در حال گردش توکن های کادنا به حساب می‌آید.
نحوه عملکرد هیبرید و دوگانه رمز ارز KDA

علاوه بر مبحث رمز ارز KDA برای بسیاری از افراد بحث اینکه هیبرید و دوگانه کادنا چگونه عمل می‌کنند نیز پیش می‌آید. کادنا یک شبکه چند زنجیره‌ای است که از چند زنجیره مانند بیت کوین به وجود آمده است. در ابتدا که شبکه ارزی کادنا راه‌اندازی شد، از ۱۰ زنجیره برخوردار بود؛ با این حال زیرساخت مقیاس‌پذیر چنین شبکه‌ای می‌توانست سایر زنجیره‌ها را به‌دلیل ارتقای پذیرش و درخواست اضافه کند.
این معماری چند زنجیره‌ای میزان توان عملیاتی و همچنین امنیت را بالا می‌برد و کادنا در طول سال ۲۰۲۰ تعداد زنجیره‌هایش را که ۱۰ واحد بود به ۲۰ واحد رساند و توان عملیاتی خود را افزایش داد. زیرساخت بلاک چین هیبرید کادنا به‌کمک یک مکانیسم برای ساخت غیر هم‌زمان بسیاری از بلاک در زنجیره‌های مشابه گوناگون ولی همه آن‌ها در ارتفاع مساوی عمل خواهد کرد.
همین موضوع سبب کاهش بسیار زیاد اندازه قدرت هش موردنیاز برای ساخت هر بلاک شده است؛ به همین دلیل چنین امری افزایش یافتن توان عملیاتی شبکه را به دنبال دارد.
شبکه اثبات کار رمز ارز کادنا
آیا می‌دانید شبکه اثبات کار رمز ارز کادنا (KDA) چین وب بلاک چین عمومی و خاص به‌عنوان اثبات کار کادنا به شمار می‌آید که یک معماری زنجیره موازی را به‌منظور ارائه توان عملیاتی و مقیاس‌پذیری ارتقایافته استفاده می‌کند.  شبکه‌های چین وب با مقیاس جامع توانایی این را دارد تا هزاران زنجیره را هم‌زمان مدیریت و اجرا کند. همچنین هنگامی که زنجیره‌های جدید اضافه می‌شوند، می‌توانند توان عملیاتی را افزایش دهند و امنیت را حفظ کنند. چین وب مدعی است تا به امروز تنها شبکه اثبات کار لایه ۱ مقیاس‌پذیر و شاردشده در حال ساخت است.
از طرفی دیگر چین وب برای اینکه با توجه به عملیات استخراج و ماینینگ عمل کند، رقابت را در چندین زنجیره توزیع خواهد کرد. این موضوع به خودی خود کمک می‌کند تا زنجیره‌ها در مقابل حمله مقاومت بیشتری داشته باشند و رقابت و هش ریت هریک از زنجیره‌ها کمتر شود. همین‌طور مشکل اثر انرژی حاصل‌شده از عملیات ماینینگ را برطرف می‌کند. چین وب از لحاظ انرژی در مقایسه با سایر شبکه‌های اثبات کار تک بلاک چینی کارآمدی بیشتری دارد.
کاربردهای اصلی کادنا برای کمپانی‌های مختلف
استفاده از معماری چند زنجیره‌ای شبکه کادنا در کمپانی‌های گوناگون امکان‌پذیر است؛ برای مثال کمپانی درمان بیماری جهانی به‌منظور توسعه حفاظت از حق اختراع  و اطلاعات و همچنین مدارکی که به کالاهای جهان واقعی مربوط هستند، جمع‌آوری قسمت بهداشت و درمان را انجام می‌دهد. کمپانی Rymedi برای اینکه روغن CBD یا کانابیدیول را در تمام زنجیره تأمین آن پیگیری کند، همکاری خود را با FDA آغاز کرده است.
به علاوه کادنا از طریق همکاری‌کردن با کمپانی سرمایه‌گذاری USCF به‌دنبال این است که برخی محصولات را روی زنجیره خصوصی بلاک چین خود گسترش دهد. ویل مارتینو می‌گوید USCF بر این باور است که یک بلاک چین هیبردی می‌تواند به‌عنوان ستون اصلی نسل بعدی صندوق‌های قابل معامله ETF به شمار آید؛ به همین دلیل انتخاب تکنولوژی‌های کادنا برای پذیرش یک کمپانی با مقیاس بالا بهترین و مناسب‌ترین گزینه هستند.
آشنایی با خرید و فروش کادنا
از آنجا که ممکن است اطلاعات کافی درباره خرید و فروش این ارز نداشته باشید، قصد داریم در این بخش مطلب به بررسی این رمز ارز بپردازیم. درست مانند سایر ارزها برای انجام خرید و فروش و معامله این نوع رمز ارز باید صرافی‌هایی را استفاده کنید که پشتیبانی‌کردن از این ارز را تضمین می‌کنند.
باید این نکته را ذکر کنیم که اگر افراد از صرافی‌های خارجی استفاده کنند، نمی‌توانند از ریال برای خرید ارز KDA استفاده کنند؛ بنابراین ابتدا لازم است پرکاربردترین ارزهای دیجیتال از قبیل بیت کوین، اتریوم، تتر و دیگر موارد مشابه از صرافی‌های داخلی خریداری شوند. در گام بعدی می‌توان با استفاده از صرافی‌های خارجی که از ارز کادنا پشتیبانی می‌کنند، تبدیل ارزهای تهیه‌شده به رمز ارز KDA را انجام داد.
در حال حاضر صرافی‌های کمی در زمینه ارائه این ارز فعالیت دارند. از مشهورترین صرافی‌های حمایت‌کننده از کادنا می‌توان به صرافی کو کوین، گاتیو، بیترکس، هات بیت و هو اشاره کرد.
رمز ارز کادنا و پیش‌بینی آینده آن

در این قسمت به پیش‌بینی آینده کادنا می‌پردازیم. گفتنی است اکوسیستم رمز ارز کادنا با سرعت بسیار بالایی در حال گسترش و رشد است. با گذشت زمان تعداد زیادی از کسب و کارهای راهکارهای بلاک چین کادنا را استفاده می‌کنند.
پلتفرم کادنا از فناوری بلاک چین هیبریدی عمومی – خصوصی استفاده می‌کند و همین موضوع به آن کمک کرده تا بتواند هم‌زمان چند بلاک چین گوناگون درهم‌تنیده را به کار ببرد. علاوه بر این کادنا از جمله پلتفرم‌هایی است که با قراردادهای هوشمند سازگار بوده و به‌کمک اولین بلاک چین اثبات کار Pow مقیاس و ایمن در جهان به نام Chainweb توانایی این را پیدا کرده است تا بستری بی‌نظیر بین زنجیره‌ای به طرف جهت طراحی و اجراکردن اپ‌های گوناگون برای توسعه‌دهندگان به وجود آورد.
شبکه عمومی کادنا توسط این تشکیل می‌شود و به همراه این شبکه عمومی نام‌بردن از شبکه خصوصی این پروژه به نام Kuro  هم ضرورت دارد. هنگامی که Kuro معرفی شد، برای پلتفرم کادنا شرایطی به وجود آمد تا توان عملیاتی خود را به دو برابر افزایش دهد و همچنین قابلیت این را داشته باشد که ۴۸۰ هزار تراکنش را در ثانیه انجام داده و تأیید کند.

توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.
برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

به این مقاله امتیاز دهید تا با کمک شما کیفیت آن را بسنجیم

وبسایت https://appagahi.ir
نوشته ایجاد شد 3563

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا