صراط‌نیوز – ۵ ترفند برای کاهش مصرف بنزین خودرو

اپ آگهی – صراط:
این روز‌ها بسیاری از ما ممکن است بر سر مصرف میزان بنزین و هزینه‌هایی که ممکن است برای ما ایجاد کند با مسائلی رو به رو شده ایم، میزان مصرف بنزین هر ماشینی بسته به حجم موتوری که دارد و یا مدل آن میتواند متفاوت باشد به همین دلیل باید گفت که ترفند‌هایی که در این گزارش معرفی میکنیم فقط به یک نوع خودرو یا گروهی از خودرو‌های خاص اختصاص ندارد و به طور عمومی برای همه ماشین‌هایی با مصرف بنزین به کار میرود.
۱ – ماشین را گرم کنیم
یکی از راه‌های کم کردن مصرف بنزین در واقع گرم کردن ماشین است. این کار یکی از رایج‌ترین کار‌هایی است که بسیاری از شما هم طبیعتا صبح‌های زود انجام میدهید. باید گفت که این کار لازم نیست به مدت زمان یک ربع و یا ۱۰ دقیقه باشد. بلکه تنها با ۲ دقیقه کفایت میکند.
۲- شیشه‌ها بالا باشند
یکی دیگر از روش‌های معمول این است که وقتی با ماشین رانندگی میکنید تا حد امکان شیشه‌های خودرو پایین نباشند. دلیل این کار این است که هنگام رانندگی وقتی که شیشه‌ها پایین باشند باعث میشود که باد در داخل خودرو بپیچد و در نتیجه این عامل باعث ایجاد مقاومت خودرو در مقابل باد میشود که به نوبه خود باید ماشین شما انرژی بیشتری برای شکستن مقاومت باد مصرف کند. با بالا بودن شیشه‌ها، مقاومت ماشین شما در برابر باد کاهش میابد و به تبع آن مصرف بنزین نیز کم میشود.
۳ – باد لاستیک‌ها تنظیم باشد
تنظیم بودن باد لاستیک‌ها یکی از مهم‌ترین مواردی است که تاثیر بسزایی در میزان مصرف بنزین دارد. اگر میزان باد لاستیک‌ها کم باشد باعث میشود که میزان اصطکاک کاهش یابد که باعث حرکت راحت‌تر ماشین میشود.
۴- موتور باید تنظیم باشد
اگر موتور شما تنظیم نباشد، باعث میشود که مصرف بنزین بخاطر مشکلات موتور تا حدودی بیشتر شود.
۵- از پر کردن عقب ماشین با وسایل اضافه خودداری کنید
این کار اضافه وزنی را به ماشین وارد میکند که برای حرکت لازم است انرژی بیشتری نیز بسوزاند
منبع:طلا

∎​

وبسایت https://appagahi.ir
نوشته ایجاد شد 2901

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا