شبکه‌خبر – حمایت صندوق بین المللی پول از دلار در رقابت با بیت کوین

اپ آگهی – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 صندوق بین المللی پول در حمایت آشکار از یکه تازی دلار به عنوان تنها پول بی رقیب جهان، با صدور بیانیه‌ای به السالوادور هشدار داد چنانچه استفاده از بیت کوین را کنار نگذارد، نمی تواند به دریافت وام امیدوار باشد.

 

در این بیانیه استفاده از بیت کوین برای ثبات و یکپارچگی مالی، حمایت از مصرف کننده و انتشار اوراق قرضه کاری خطرناک توصیف شده است.

این درحالی است که که در السالوادور، دلار امریکا نیز پول رسمی به شمار می رود.

 

السالوادور اولین کشوری است که امکان استفاده از رمز ارز را در کنار دلار امریکا برای تراکنش‌ها مجاز اعلام کرده است.
مجلس قانونگذاری السالوادور چند ماه پیش قانون تبدیل بیت کوین (ارز رمزنگاری شده) به عنوان ارز رسمی کشور را تصویب کرد تا نخستین کشور جهان در استفاده از رمز ارزی به عنوان پول رایج کشور باشد.
این کشور از این طریق قصد دارد ضمن تقویت اقتصاد خود، نخستین کشور در اتخاذ بیت کوین به عنوان ارز رسمی کشور باشد. بیت کوین یا رمز ارزی امکانی برای کاربران فراهم می‌کند تا از پول خود در بلندمدت به ویژه به عنوان یک پناهگاه امن که ارزش آن افزوده می‌شود، استفاده کنند.
براساس ماده یک مصوبه جدید بیت کوین، با تنظیم رمز ارزی به عنوان پول رایج کشور، می‌توان بدون محدودیت‌های ارزی دیگر، در تمامی مبادلات از بیت کوین استفاده کرد.
به موجب این قانون، همچنین مبادله بیت کوین و دلار به طور آزادانه در بازار صورت خواهد گرفت و مانند دیگر ارز‌های جاری مشمول مالیات بر سود سرمایه نخواهد بود.
این قانون حاکی از آن است که همه نهاد‌ها و عاملان اقتصادی باید بیت کوین را به عنوان وجه پرداختی به رسمیت بشناسند. به این ترتیب به هرکسی هرآنچه از کالا و خدمات نیاز داشته باشد، ارائه می‌شود و نهاد اجرایی باید ساختار قانونی موردنیاز برای گردش بیت کوین براساس قانون مصوبه را فراهم سازد.

∎​

وبسایت https://appagahi.ir
نوشته ایجاد شد 2922

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا