رمز ارز پکسوس چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن

فهرست این مقاله
قیمت لحظه ای رمز ارز پکسوس

نمودار رمز ارز پکسوس

نوعی دیگر از رمزارزها در دنیای ارزهای دیجیتال معروف به استیبل کوین‌ها وجود دارد؛ استیبل کوین‌ها به نوعی از ارزهای دیجیتال گفته می‌شود که به دارایی‌های دیگری مانند ارزهای فیات که شامل دلار آمریکا، فلزات گران بها، رمزارزهای دیگر و یا ترکیبی از این گروه‌ها گره خورده‌اند. اما در حال حاضر محبوب‌ترین گزینه در بین ارزهای فیات، دلار است؛ به این صورت که هر واحد استیبل کوین برابر با یک دلار آمریکا است. ‌رمز ارز پکسوس یکی از استیبل کوین‌ها است که در این مقاله از سری مقالات آموزش رمز ارز به این موضوع می‌پردازیم.
تاریخچه رمز ارز پکسوس
عرضه اولیه استیبل کوین ها به سال ۲۰۱۴ برمی‌گردد، اما عرضه اولیه رمز ارز پکسوس در ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۸ توسط چارلز کاسکاریلا و ریچ تئو صورت گرفت. در واقع زمان عرضه این رمزارز مصادف با برگزاری یک مناقشه در خصوص شفافیت مالی تتر که در آن زمان استیبل کوین اصلی بازار بود، است. تتر در آن دوره ادعا داشت که به ازای هر توکن خود در بازار یک دلار آمریکا را به عنوان ودیعه نگهداری می‌کند؛ اما بعداً خلاف آن ثابت شد. در آن زمان تیم پکسوس که اعضای آن افراد ماهر و متخصص در زمینه‌های مختلف نظیر کارمندان سابق وال استریت (Wall Street) و سیلیکون ولی (Silicon Valley) بودند، از این فرصت به بهترین شکل استفاده کرده و تلاش زیادی را برای شفافیت رمزارز پکسوس انجام دادند.
معرفی رمز ارز پکسوس استاندارد
رمز ارز پکسوس که در سال ۲۰۱۸ شروع به فعالیت کرد، یک استیبل کوین است؛ از آنجا که هدف استیبل کوین‌ها مقابله با نوسانات ذاتی قیمت رمزارزها است، تمامی استیبل کوین‌های در گردش پکسوس نیز با دارایی‌های ذخیره شده پشتیبانی می‌شوند.
استیبل کوین‌ها می‌توانند معادل با یک رمزارز یا پول فیات مانند دلار باشند، بنابراین قیمت آن‌ها همیشه ثابت خواهد بود. از مزایای مهم این توکن‌ها در انجام معاملات و مبادلات رمزارزها است که با استفاده از این ارزها ریسک قیمتی معاملات را می‌توان به حداقل رساند.
رمز ارز پکسوس یک رمز ارز متنی بر بلاک چین اتریوم است که با استفاده از قراردادهای هوشمند به وجود آمده است و ارزش آن معادل با یک دلار آمریکا می‌باشد. برای بالا بردن سطح امنیت با توجه یه ساختار طراحی شده استیبل کوین‌ها، معادل با مقدار عرضه شده رمز ارز پکسوس در حساب بانکی مربوط به آن، دلار آمریکا نگهداری می‌شود و به این واسطه پشتوانه شده است.
مؤسسین رمز ارز پکسوس استاندارد

چارلز کاسکاریلا (Charles Cascarilla): بنیان گذار و موسس رمز ارز پکسوس است؛ از سوابق کاری او پیش از آغاز پروژه پکسوس می‌توان به فعالیت به عنوان بنیان‌گذار و شریک تجاری شرکت Cedar Hill Capital Partners، سبدگردانی در شرکت Claiborne Capital Management، تحلیلگر مالی در Goldman Sachs و … اشاره کرد.
ریچ تئو(Rich Teo) : دومین بنیان گذار پروژه پکسوس است؛ از سوابق کاری وی می‌توان به تحلیل‌گر ارشد در شرکت Cedar Hill Capital Partnersو همچون تحلیل‌گر مالی و فعالیت در ارتش سنگاپوراشاره کرد.

در حال حاضر نیز چارلز کاسکاریلا مدیر عامل پروژه پکسوس است.
ویژگی‌ های PAX

یک سکه ثابت برای محافظت از دارایی های دیجیتالی در برابر نوسانات
فراهم کردن شرایط مناسب برای انجام معاملات ارزان و آسان
امکان انجام معاملات در خارج از ساعات کاری برخلاف سیستم‌های سنتی
امکان انتقال و پرداخت در سراسر جهان
ساخته شده براساس استاندارد اتریوم۲۰
قانونمند با پشتوانه دلار آمریکا
نسبت قیمت یک به یک با دلار آمریکا؛ با استفاده از این ویژگی از تمنولوژی بلاک چین و ثبات ارزهای فیات بهره مند می‌شوند.
با وجود اینکه طبق قوانین آمریکا رمز ارز پکسوس یک دارایی مالی نیست؛ اما هر توکن پاکس توسط دلار معادل خودش پشتیبانی می‌شود؛ یعنی در هر زمانی می‌توان ان را به دلار تبدیل نمود.
انجام معاملات فوری در سراسر جهان
ثبات و تغییر ناپذیری
ایجاد حساب غیر متمرکز برای کاربر
قانون گذاری شده توسط وزارت خدمات مالی نیوورک
تضمین در دریافت سود
عدم نیاز برای به کارمزد برای تراکنش‌ها پاکسوس

نحوه کارکرد رمز ارز Paxos
در ادامه به نحوه کارگذاری توکن USD به PAX می‌پردازیم:

ابتدا کاربر USD را به حساب بانکی صادرکننده رمز ارسال می‌کند.
در این مرحله صادر کننده از طریق قرارداد هوشمند پکس مقدار معادل آن را ایجاد می‌کند.
در صورتیکه دلار در حساب بانکی نگهداری شود، پکس تازه ضرب شده به کاربر تحویل داده می‌شود.

مشابه همین روند بالا اما معکوس برای بازخرید پکس به دلار آمریکا استفاده می‌شود. شما می‌توانید از طریق سایت Paxos.com هر رمزارز پکسوس را خریداری کرده و استفاده کنید؛ با بازخرید رمز ارز PAX، توکن‌ها بلافاصله سوزانده شده و از تیراژ خارج می‌شوند.
پلتفرم پکس برای استفاده از توکن‌ها و یا تبدیل PAX هیچ کارمزد و هزینه‌ای دریافت نمی‌کند و حداقل مبلغ تبدیل از ۱۰۰ دلار شروع می‌شود.
امنیت رمز ارز پکسوس

استیبل کوین پکسوس را نیز می‌توان در بلاک چین اتریوم همانند توکن های اتر یا اتریوم ۲۰ مبادله کرد؛ به این صورت که اگر فردی بخواهد توکن های پکسوس خود را بفروشد، ابتدا آن‌ها را به آدرسی که برای این کار تععین شده، واریز می‌کند. در مرحله بعد آن توکن‌ها سوزانده شده و به ازای آن‌ها با نسبت ۱ به ۱، دلار آمریکا به حساب بانکی آن فرد واریز می‌شود. از مزیت این توکن این است که به طور همزمان از مزایای فناوری بلاک چین و ثبات ارزهای فیات به طور همزمان بهره می‌برد. با یک روش مشابه دیگر امکان تبدیل دارایی‌های موجود در حساب بانکی افراد و تبدیل آن به توکن پکسوس وجود دارد.
در خصوص مسائل امنیتی، علاوه بر اینکه انتقال دارایی ها در شبکه پکسوس تحت نظارت قانونی انجام می‌شود، استفاده از تکنولوژی بلاک چین نیز به این فرآیند سرعت و امنیت بیشتر بخشیده و آن را کاملاً بدون ریسک می‌کند.
تفاوت توکن استاندارد پکسوس با سایر استیبل کوین‌ ها
در سایت پکسوس به مواردی از ویژگی های مربوط به استیبل کوین‌ها که در زیر آورده شده، اشاره شده است. این ویژگی‌ها در بین تمامی استیبل کوین‌ها نوظهور مانند ترو‌یواس‌دی (TUSD)، یو‌اس‌دی کوین (USDC) و دلار جمینی (GUSD)مشترک است. تمامی توکن‌های نام برده شده ERC-20 بوده و توسط دلار آمریکا پشتیبانی می‌شوند. این توکن‌ها تحت نظر بازرسان و ناظران ایالات متحده از قراردادهای هوشمند اتریوم برای صدور و سوزاندن توکن استفاده می‌کنند. در خصوص کارمزد تراکنش‌ها نیز بجز تعداد محدودی موارد استثنایی، هیچ یک از پلتفرم‌ها کارمزدی دریافت نمی‌کنند.
ویژگی‌های مشترک بین استیبل کوین‌ ها عبارتند از:

تحت نظارت اداره خدمات مالی نیویورک بودن
سپرده‌های نقدی تضمین شده، نزد بانک‌های ایالات متحده
نظارت بر هر حساب بانکی پکسوس زیر نظر شرکت ممیزی Withum ایالات متحده
بالا بردن میزان امنیت با همکاری شرکای نظارت و کنترل بر تراکنش‌ها
فراهم کردن شرایط آسان و منظم برای خرید و بازخرید روزانه
صدور و بازخرید توکن‌های پکسوس بدون دریافت هیچ گونه کارمزد

اما مهم‌ترین تفاوت میان رمز ارز پکسوس و رقبای آن را می‌توان داشتن شرکای متفاوت و عملیات کارآمدتر پکس با داشتن امکانات پردازشی دانست.
مقایسه رمز ارز پکسوس با دیگر رقبا

پکسوس با هدف ایجاد ثبات و جلوگیری از نوسانات دلار با استفاده از تکنولوژی بلاک چین، امکان تبادل توکن‌های خود را با دلار آمریکا برای کاربران خود فراهم کرده است.
پکسوس با توجه به منشوری که از دپارتمان خدمات مالی نیویورک دریافت کرده، خدمات قانون گذاری شده‌ای را در دنیای ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد.
برخلاف سایر رمزارزها، پکسوس به منظور بهبود و گسترش اکوسیستم مالی در دنیا و تشکیل یک شبکه جهانی بدون محدودیت بر روی کار آمده است.
فراهم کردن امکان انتقال سریع با انعطاف پذیری و دسترسی بالا تمامی دارایی‌های دیجیتال در مقایسه با سایر رقبای خود.

صرافی‌ های پشتیبانی کننده توکن استاندارد پکسوس
صرافی‌های پشتیبانی کننده از رمزارز پکسوس عبارتند از:

صرافی بایننس (Binance): امکان معامله توکن PAX با رمزارزهای BTC, USDT, ETH, XRP, EOS, XLM, BNB
صرافی بیترکس (Bittrex): امکان معامله توکن PAX با رمزارزهای BTC و ETH
صرافی دیجی‌فینکس (DigiFinex): امکان معامله توکن PAX با رمزارز USDT
صرافی اوکی اکس (OKEx): امکان معامله توکن PAX با رمزارزهای USDT و  BTC
صرافی ZB.COM: امکان معامله توکن PAX با رمزارزهای ،ETH، ETC, LTC،USDT ، BTC
صرافی CoinBene:  در این صرافی این توکن با رمزارز USDT
صرافی CPDAX: امکان معامله توکن PAX با رمزارز BTC
صرافی Hotbit:  امکان معامله توکن PAX با رمزارزهای  BTC USDT و ETH
صرافی BCEX:  امکان معامله توکن PAX با رمزارز USDT
صرافی Coinsuper:  در این صرافی این توکن با رمزارز USDT و ارز دلار
صرافی Gate.io:  امکان معامله توکن PAX با رمزارز USDT
صرافی UEX: امکان معامله توکن PAX با رمزارزهای USDT و BTC
صرافی Bitrue:  امکان معامله توکن PAX با رمزارزهای USDT، BTC، XRP، و ETH
صرافیKucoin: امکان معامله توکن PAX با رمزارز BTC و ETH
صرافی Bit-Z:  امکان معامله توکن PAX با رمزارز USDT ، BTC و ETH
صرافی Upbit: امکان معامله توکن PAX با رمزارز BTC معامله می‌شود.
صرافی ABCC: امکان معامله توکن PAX با رمزارزهای USDT و BTC
صرافی OKCoin International: امکان معامله توکن PAX با ارز دلار
صرافی FCoin:  امکان معامله توکن PAX با رمزارز USDT

همچنین شما می‌توانید از طریق وب سایت رسمی پکسوس به مبادله توکن‌های آن بپردازید.
انواع کیف پول PAX

یکی از دغدغه‌های هر فردی که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت دارد، انتخاب کیف پول برای نگهداری داریی‌های دیجیتال خود است؛ در ادامه کیف به معرفی کیف پول‌هایی که از رمزارز پکسوس پشتیبانی می‌کنند، می‌پردازیم:

لجر ولت Ledger Wallet. لجر یک کیف پول سخت افزاری است که علاوه بر رمز ارز پکسوس از ۱۵۰۰ رمز ارز دیگر پشتیبانی می‌کند. شما می توانید به راحتی بعد از خریداری کردن توکن پکس، آن را در این کیف پول نگهداری کنید.
تراست ولت Trust Wallet. تراست ولت یک کیف پول نرم فزاری است که در دو نسخه اندروید و IOS عرضه شده است؛ این کیف پول به دلیل پشتیبانی از اکثریت ارزهای دیجیتال و امنیت بسیار بالایی که دارد، یکی از معروف‌ترین کیف پول‌های حوزه رمزارزها است. شما می‌توانید پس از تهیه رمز ارز PAX، آن را در این کیف پول ذخیره و نگهداری کنید.
متا مسک MetaMask. این کیف پول نرم افزاری که علاوه بر نسخه های اندروی و IOS در دو نسخه کروم و فایرفاکس نیز وجود دارد، یکی دیگر از کیف پول‌های مناسب برای نگهداری رمزارز پکسوس است. این کیف پول علاوه بر PAX از سایر ارزهای دیجیتال نیز پشتیبانی می‌کند.

در نهایت به دلیل اینکه رمزارز پکسوس بر بستر بلاک چین اتریوم است، از تمامی کیف پول‌هایی که از اتریوم پشتیبانی می‌کنند، پشتیبانی کرده و می‌توانید به راحتی ارزهای دیجیتال خود را در آن‌ها ذخیره کنید؛ اما سه کیف پول معرفی شده در بالا معروف ترین کیف پول‌ها برای نگهداری توکن پکس است.
میزان توکن‌های در گردش PAX
میزان ارزش تراکنش‌های انجام شده با توکن PAX تا آوریل سال ۲۰۲۰ از مرز ۱۴۸ میلیارد دلار عبور کرده است. همچنین ارزش تمامی توکن‌های ایجاد شده آن نیز از مرز ۱ میلیارد و ۴۹۰ میلیون دلار عبور کرده است. ارزش توکن‌هایی که به منظور دریافت دلار تحویل داده شده‌اند نیز، چیزی حدود ۱ میلیارد و ۲۴۰ میلیون تخمین زده شده است.
بروزرسانی قرارداد هوشمند توکن PAX
در آپدیت سوم فوریه ۲۰۲۰، شرکت پکسوس توکن پکس را بروزرسانی کرد و نتیجه آن به شرح زیر است:

کاربران می‌توانند کارمزد تراکنش در پلتفرم اتریوم مربوط به تراکنش‌های یک فرد دیگر را در بلاک چین بومی پرداخت کنند. این به این معناست که کاربران پکسوس ازاین تاریخ به بعد هزینه کارمزد گس را با همان توکن‌های پکس پرداخت می‌کنند.
فراهم کردن امکان بازیابی توکن پکس که به آدرس قرارداد هوشمند فرستاده می‌شود.

چرا توکن PAX از پلتفرم در بستر اتریوم استفاده می‌ کند؟
با استفاده از استاندارد اتریوم ۲۰ امکانات خاص و ویژه ای برای مدیریت و رهگیری تراکنش حساب‌های مختلف در دسترس قرار می‌گیرند؛ در زیر به برخی از مهم ترین این مزایا و استانداردها اشاره خواهیم کرد.

امکان استفاده و پشتیبانی آسان و بدون دردسر توکن پکس از تمام صرافی‌ها و کیف پول‌هایی که از اتریوم ۲۰ پشتیبانی می‌کنند.
به دلیل باز و آزاد بود شبکه اتریوم، کاربران می‌توانند با استفاده از توکن های آن ها کارهای بیشتری انجام دهند.
ایمنی بالای توکن‌هایشان
هر کاربر با مراجعه به وب سایت اصلی و قانونی رمز ارز پکسوس می‌توانند به راحتی به ازای توکن‌هایشان دلار دریافت کنند.
تمامی دلارهای پشتیبانی کننده از توکن پکس در بانک‌های امریکایی مورد تایید نگهداری می‌شوند.

آینده رمز ارز پکسوس

تیم توسعه دهنده پکسوس چشم اندازی دارد که در آن بلاک چین بخشی از یک انقلاب بزرگ اقتصادی نیست، بلکه از عناصر اساسی تکامل این انقلاب است. در یک نکته کلی می‌توان هدف این شرکت را بهبود اکوسیستم اقتصادی و توسعه یک شبکه جهانی هماهنگ به منظور انجام مبادلات ساده، سیار و آنی دارایی‌ها دانست.
در حال حاضر نیز این تیم در تلاش است تا با از بین بردن نوسانات دارایی رمزنگاری به یک وسیله پرداخت ایمن و مطمئن برای دارایی‌های رمزنگاری و دیگر دارایی‌های بلاک چین تبدیل شود. همچنین این تیم در تلاش است تا در آینده‌ای نه چندان دور تمامی دارایی‌های دیجیتال، سهام و اوراق بهادار بتوانند در هر زمان و با هر مقصدی میان کاربران جا به جا شوند.
سخن آخر
در این مقاله به بررسی و معرفی رمز ارز پکسوس پرداختیم. توکن این رمز ارز مبتنی بر اتریوم ۲۰ است. این رمز ارز که به عنوان یک استیبل کوین تنظیم شده با ارز فیات دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود. بنابراین شما می‌توانید به راحتی در هر زمان آن را به دلار تبدیل کنید. با این وجود مطابق با قانون ایالات متحده آمریکا، توکن پکس دارایی مالی محسوب نمی‌شود. اما در یک نگاه کلی می توان گفت که هدف اصلی این شرکت، بهبود اکوسیستم اقتصادی و توسعه یک شبکه جهانی هماهنگ، برای انجام مبادلات ساده، سیار و آنی دارایی‌ها است.
سوالات متداول
میزان توکن‌ های در گردش PAX چقدر است؟
میزان ارزش تراکنش‌های انجام شده با توکن PAX تا آوریل سال ۲۰۲۰ از مرز ۱۴۸ میلیارد دلار عبور کرده است. همچنین ارزش تمامی توکن‌های ایجاد شده آن نیز از مرز ۱ میلیارد و ۴۹۰ میلیون دلار عبور کرده است.
چه کیف پول‌ هایی از رمزارز پکسوس پشتیبانی می‌ کنند؟
به دلیل اینکه رمزارز پکسوس بر بستر بلاک چین اتریوم است، از تمامی کیف پول‌هایی که از اتریوم پشتیبانی می‌کنند، پشتیبانی کرده و می‌توانید به راحتی ارزهای دیجیتال خود را در آن‌ها ذخیره کنید.
صرافی‌ های پشتیبانی کننده از رمزارز پکسوس کدامند؟

صرافی بایننس (Binance): امکان معامله توکن PAX با رمزارزهای BTC, USDT, ETH, XRP, EOS, XLM, BNB
صرافی بیترکس (Bittrex): امکان معامله توکن PAX با رمزارزهای BTC و ETH
صرافی دیجی‌فینکس (DigiFinex): امکان معامله توکن PAX با رمزارز USDT
صرافی اوکی اکس (OKEx): امکان معامله توکن PAX با رمزارزهای USDT و  BTC
صرافی CoinBene:  در این صرافی این توکن با رمزارز USDT
صرافی CPDAX: امکان معامله توکن PAX با رمزارز BTC
صرافی Hotbit:  امکان معامله توکن PAX با رمزارزهای  BTC USDT و ETH

توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.
برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

به این مقاله امتیاز دهید تا با کمک شما کیفیت آن را بسنجیم

ترتیبی که برای خواندن مقالات” انواع توکن ها “به شما پیشنهاد می‌کنیم:

وبسایت https://appagahi.ir
نوشته ایجاد شد 3722

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا