رمز ارز سند باکس (Sandbox) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن

فهرست این مقاله
قیمت لحظه ای رمز ارز سند

نمودار رمز ارز سند

معرفی رمز ارز سند باکس (Sandbox)
بی‌شک صنعت بازی یکی از آینده ‌دارترین صنایع خواهد بود، با این حال نمی‌توان انتظار داشت که بازی‌ها به شکل کنونی در آینده نیز طرفدار داشته باشند. با پیدایش بلاک چین و در کنار آن دیگر فناوری‌های وابسته به این تکنولوژی، حتی بازی‌ها نیز به شکوفایی رسیدند. در این میان سندباکس که با ترکیب بلاک چین، NFT و متاورس پلتفرمی پویا نه تنها برای گیمرها که برای توسعه‌دهندگان بازی‌ها نیز به وجود آورده است. در ادامه این پلتفرم جذاب را به همراه توکن بومی آن به شما معرفی می‌کنیم تا به این ترتیب شما با ویژگی‌ها، مزایا و معایب آن آشنا شوید. در نهایت صرافی‌ها و کیف پول‌هایی که از این توکن حمایت می‌کنند را برای شما خواهیم آورد که در صورتی که قصد خرید آن را داشته باشید با ابهامی روبه‌رو نشوید.
آشنایی با بنیان گذاران رمز ارز سند
بنیان‌گذاران ارز Sand ، آرتور مادرید (Arthur Madrid) و سباستین بورگه (Sebastien Borget)، همان موسسان کمپانی پیکسول (pixowl) هستند.

آرتور مادرید (Arthur Madrid)

آرتور مادرید مدیراجرایی و یکی از بنیانگذاران سند باکس است. وی در سال ۲۰۰۰ از دانشگاه دوفین پاریس فارغ‌التحصیل شد و در حال حاضر در سانفرانسیسکو زندگی می‌کند.

سباستین بورگه (Sebastien Borget)

سباستین بورگه، مدیر عامل و دیگر بنیان‌گذار بازی و ارز سندباکس است. وی تجربه ۱۳ سال فعالیت در حوزه استارت آپ را دارد که ۹ سال از آن را در زمینه بازی‌های موبایلی و تقریبا ۴ سال از آن را در زمینه‌ی بلاک ‌چین فعالیت دارد.
تاریخچه رمز ارز سند باکس
رمز ارز سند‌باکس (The Sandbox) در تاریخ ۱۹ آگوست ۲۰۲۰ (۱۳۹۹/۵/۲۹)  در صرافی‌ها عرضه شد  با این حال از زمان عرضه تا ماه ژانویه در سال ۲۰۲۱ افزایش یا ریزش چشمگیری نداشت و حرکت خود را در یک رنج قیمتی تقریبا ثابت پیش می‌برد، اما این رمز ارز پس از بیستم ماه ژانویه، روند رو به رشد خود را آغاز کرد، کندل‌های مثبت و روند افزایشی قیمت تا تاریخ ۳۰ مارچ ۲۰۲۱ و رسیدن به قیمت ۰.۸۳ دلار ادامه داشت. بعد از آن یک اصلاح قیمتی از ۰.۸۳ دلار تا ۰.۲ دلار را در نمودار قیمتی این توکن شاهد هستیم و سپس در تاریخ ۲۴ ماه ژوئن با پایان اصلاح، Sanbox توانست روند صعودی را تجربه کند. این روند صعودی و رشد قیمت تا تاریخ ۲۷ ماه اکتبر( ۰۶/۰۸/۱۴۰۰ (با شیب ملایم ادامه داشت و در این تاریخ، هم‌زمان با داغ‌تر شدن بحث متاورس وNFT  در بازارکریپتوکارنسی، روند صعودی بسیار خوبی را آغاز کرد که نهایتا منجر شد به آنکه SAND بتواند در تاریخ  ۲۰۲۱/۲۵/۱۱  سقف تاریخی خود در قیمت ۸.۴ دلار را ثبت کند اما همان‌طور که می‌دانید هیچ صعود یا نزولی دائمی نیست. به همین دلیل شاهد آن بودیم که Sandbox پس از یک رشد قیمتی خوب همراه با روند نزولی بازار، دچار افت قیمت تا محدوده ۴.۷ دلار شد.
در حال حاضر (۲۰۲۱/۲۴/۱۲) این رمز ارز با قیمت ۶.۰۳ دلار مبادله می‌شود.
ویژگی های رمز ارز سند باکس

این رمز ارز با بازاری با ارزش تقریبی ۰۳ میلیارد دلار رتبه‌ی ۳۱ از نظر بزرگی بازار را سهم خود کرده است و ۰.۲۴ درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است.
توکن SAND یک توکن مبتنی بر استاندارد ERC-20 است که بر روی شبکه بلاک چین اتریوم اجرا می‌شود.
به طور کلی ۳ میلیارد توکن SAND وجود دارد که در حال حاضر بیش از ۸۹۲ میلیون واحد آن در گردش است.
توکن SAND تنها توکن پلتفرم Sandbox نیست و علاوه بر این توکن توکن‌های ASSET، GEM، LAND، CATALYST دیگر توکن‌های این پلتفرم بازی به شمار می‌آیند.
ASSET به معنای دارایی به توکنی اشاره دارد که برای طراحی زمین‌ها (LAND) از آنها استفاده می‌شود و امکان خرید آنها از بازار NFT که در محیط بازار وجود دارد فراهم شده است. بلافاصله پس از آنکه ASSETها در بازار آپلود شدند به توکن‌ها ERC-1155 تبدیل می‌شوند.
LAND به معنای زمین به محیطی برای طراحی بازی با کمک دارایی‌ها و ابزارهای بازی‌ساز توسط توسعه‌دهندگان بازی اشاره دارد. LAND یک توکن ERC-721 است که تعداد کل این توکن‌ها به ۴۶۴ واحد محدود می‌شود. چند LAND در کنار هم یک ESTATE را تشکیل می‌دهند.
GEM به معنای الماس مشخصات دارایی کاربران در محیط بازی را نشان می‌دهند. با توجه به میزان الماس‌های یک دارایی، می‌توان ارزش آن را مشخص کرد. هر الماس ۲۵ ویژگی را به دارایی‌های کاربر اختصاص می‌دهد. ۵ نوع الماس در محیط این متاورس وجود دارد که عبارتنداز: Defense GEM، Power GEM، Magic GEM، Luck GEM، Speed GEM. این توکن‌ را می‌توان از محیط بازی خرید و یا اینکه با استیک کردن توکن‌های SAND به عنوان پاداش به دست آورد.
CATALYST توکنی است که می‌تواند توکن‌های الماس را به میزان ۴ برابر با ارزش‌تر کند. طراحان و هنرمندان با استفاده از الماس و کاتالیزور، ارزنده بودن آیتم‌های طراحی شده را نشان می‌دهند. CATALYST یک توکن ERC-20 است که در چهار نوع Common، Rare، Epic و Legendary در محیط متاورس Sandbox وجود دارند.
Sandbox یک پلتفرم Play to Earn است که به سه روش می‌توان در این متاورس به درآمد رسید:
ساخت بازی
طراحی آیتم برای بازی‌های ساخته شده
بازی کردن بازی‌های ساخته شده
برای فعالیت در محیط این متاورس همچون ساخت بازی نیازی به داشتن سواد برنامه‌نویسی نیست و کاربران می‌توانند از ابزار تعبیه شده در این محیط برای خلق آثار خود استفاده کنند.
Minecraft و Factorio دو بازی هستند که گفته می‌شود شباهت زیادی با بازی Sandbox دارند.
Pixowl شرکت تولیدکننده بازی Sandbox است.
این بازی به صورت ماهیانه بیش از یک میلیون کاربر فعال دارد.
VoxEdit ابزاری با هدف ایجاد NFT و آیتم‌های سه بعدی برای بازی‌ها است که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است. VoxEdit در سال ۲۰۲۰ معرفی شد.

مزایا و معایب رمز ارز سند باکس
مزایا

امکان کسب سود از استیک کردن توکن SAND وجود دارد.
این رمزارز یک توکن ERC-20 است بنابراین دارندگان آن مشکلی برای پیدا کردن کیف پول مناسب برای نگه‌داری دارایی دیجیتال خود نخواهند داشت.
متاورس Sandbox امکان کسب درآمد از بازی را به گیمرها می‌دهد.
علاوه بر گیمرها سازندگان‌ آیتم‌ برای بازی‌ها و خود بازی‌ها نیز می‌توانند در محیط این متاورس کسب درآمد کنند.
از آنجایی که Sand، توکن حامیتی نیز است، می‌توان گفت که کاربرانی که این توکن را داشته باشند می‌توانند بر آینده‌ی این بازی موثر باشند.
برای ساخت بازی در محیط این پلتفرم به دانش برنامه‌نویسی نیاز نیست.
سندباکس به طور مداوم در حال به روزرسانی است.
تیم پروژه مدعی هستند که تا سال ۲۰۲۳ این متاورس کاملا غیرمتمرکز خواهد شد.

معایب

استیک کردن توکن SAND تنها در محیط بازی آن معنا دارد، در نتیجه می‌توان گفت کسب سود از آن به دوست‌داران بازی‌های رایانه‌ای محدود می‌شود.
برخی، نداشتن شبکه بلاک چین اختصاصی برای توکن بومی این بازی را یک محدودیت می‌دانند. توکن Sand بر روی شبکه اتریوم پیاده‌سازی شده است.

کاربردهای رمز ارز سند باکس

امکان استیک کردن توکن SAND در محیط این متاورس و کسب سود از این طریق وجود دارد.
امکان تهیه توکن GEM با استفاده از SAND در محیط بازی وجود دارد.
خرید و فروش توکن SAND در صرافی‌های مختلف رمز ارز و کسب سود از اختلاف قیمتی آن یکی دیگر از کاربردهای این توکن به حساب می‌آید.
گیمرها برای تهیه ابزار موردنیاز خود مثلا برای شخصی‌سازی کاراکتر و آواتار خود، به توکن SAND نیاز خواهند داشت.
سازندگان آیتم‌ها برای تهیه‌ی توکن الماس (برای باارزش نشان دادن آیتم ساخته شده) و همچنین آپلود آیتم‌ها به توکن SAND نیاز خواهند داشت.
SAND یک توکن حاکمیتی نیز به شمار می‌رود، به این ترتیب دارندگان این توکن می‌توانند با شرکت در رای گیری‌ها بر روی آینده‌ی این متاورس تاثیرگذار باشند.

کیف پول هایی که رمز ارز سند باکس را ساپورت می‌کنند
همان‌طورکه از نام ارز‌های دیجیتال مشخص است، این دارایی‌ها به صورت دیجیتال و متفاوت از پول‌های فیات هستند و ما قادر به دیدن آنها نیستیم بنابراین نگهداری این ارزهای دیجیتال نیز راه‌کار‌ی جدید می‌طلبد. برای نگه‌داری ارز‌های دیجیتال، نیاز به یک بستر دیجیتالی داریم که بتوانیم بر روی آن، آدرس و اطلاعات ارز‌های خود را ذخیره کنیم. ما این بستر، که یکی از مهم‌ترین ابزار‌های دنیای رمزارز است را با نام کیف‌پول می‌شناسیم.
در ادامه به معرفی چند کیف‌پول که از رمز ارز سندباکس پشتیبانی می‌کنند، می‌پردازیم.

یکی از معتبرترین و امن‌ترین کیف‌پول‌ها در کریپتوکارنسی که ارز sandbox را در میان ارزهای خود دارد، کیف پول سخت‌افزاری لجر است. این کیف‌پول در دو مدل، لجر نانو ایکس  (Ledger Nano X) و لجر نانو اس Ledger Nano S) ) در بازار عرضه شده است.

کیف‌پول سخت‌افزاری دیگری که از رمز ارز سندباکس پشتیبانی می‌کند، کیف‌پول ترزور، یکی از قدیمی‌ترین و امن‌ترین کیف‌پول‌های این حوزه است. این ولت متعلق به شرکت ساتوشی لبز است و در دو مدل ترزور وان  (Trezor one)و ترزوز تی  (Trezor T) تولید می‌شود. تفاوتی میان این کیف پول‌ها از نظر تعداد ارز‌هایی که پشتیبانی می‌کنند نیست و تنها تفاوت ظاهری در میان آنها وجود دارد.

تراست‌ولت (Trust Wallet)

ممکن نیست شخصی در حوزه رمزارز فعالیت داشته باشد و اسم کیف‌پول تراست‌ولت را نشنیده باشد. بدون شک یکی از محبوب‌ترین و شناخته ‌شده‌ترین کیف‌پول‌های نرم‌افزاری حال حاضر کریپتوکارنسی، تراست‌ولت است که می‌توان آن را به صورت رایگان بر روی گوشی‌های اندروید و IOS نصب کرد. این ولت محبوب بیش از هزاران توکن و ارز را پشتیبانی می‌کند، دارندگان رمز ارز sandbox می‌توانند برای نگهداری این ارز ازتراست‌ولت نیز استفاده کنند.

برای نگهداری رمز ارز Sandbox می‌توان از کیف‌پول نرم‌افزاری اکسودوس استفاده کرد. این کیف‌پول به دلیل امنیت بالا و آپدیت‌هایی که در سال‌های اخیر داشته، توانسته است محبوبیت خود را در میان کاربران حوزه رمزارز افزایش دهد. اکسودوس در سه نسخه اندروید، IOS و دسکتاپ ارائه شده است. علاوه بر سایت رسمی اکسودوس می‌توان این ولت را از گوگل پلی و یا اپ استور نیز دانلود کرد.
لازم به ذکر است، برای استفاده از خدمات سایت رسمی اکسودوس و دانلود ولت از آن، حتما باید باVPN  و با آی پی ثابت وارد سایت شد.
علاوه بر کیف‌پول‌هایی که پیش از این معرفی شد، می‌توانید از کیف‌پول‌هایJaxx
, Atomic Wallet   myEtherWallet , Sandboxwallet, Bitski, Venly برای دخیره ارز‌های خود، استفاده کنید. فراموش نکنید که توکن SAND یک توکن ERC-20 است در نتیجه کیف پول‌های اتریومی برای نگه‌داری این توکن مناسب هستند.
خرید رمز ارز سند باکس Sandbox
سقوط ارزش پول ملی از یک طرف و جهش ارز‌های دیجیتال از طرفی دیگر باعث شده است که افراد زیادی برای حفظ  سرمایه خود به دنبال راهی برای کسب درآمد از رمزارزها باشند. برای فعالیت در این مارکت پرریسک، بسیار مهم است، آموزش  لازم را دیده باشید و بر اساس شناخت و تحلیل خود اقدام به خرید یک رمز ارز خاص کنید. منابع مختلفی برای آموزش وجود دارند که شما نیز با توجه به شرایط و امکانات خود می‌توانید یک دوره آموزش رمز ارز را تهیه و با آگاهی کامل، فعالیت خود را در این بازار آغاز کنید. برای دارایی خود ارزش قائل باشید.

خرید رمزارز سندباکس از صرافی ایرانی

امکان خرید اکثر ارز‌های شناخته‌شده، در صرافی‌های ایرانی وجود دارد. معامله در صرافی‌های داخلی مستلزم آن است که ابتدا درآنها ثبت‌نام کنید و سپس احرازهویت را انجام دهید. پس از آن‌که هویت شما تایید شد، می‌توانید به معامله در آن صرافی‌ها بپردازید. برای خرید توکن SAND درقدم اول شما باید حساب ریالی خود را در صرافی شارژ کنید. برای این‌کار وارد تب کیف‌پول ‌شوید، گزینه واریز مربوط به تومان را کلیک ‌کنید، حال صفحه جدیدی برای شما نمایان می‌شود، در صفحه پیش رو، کارت بانکی ثبت شده در صرافی و مبلغ مورد نظر را وارد کنید، پس از آن شما به درگاه بانکی منتقل می‌شوید که با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی و به راحتی یک خرید انترنتی حساب ریالی شما در صرافی شارژ می‌شود.
اکنون ارزسند باکس را در صرافی از قسمت سرچ، جستجو کنید، گزینه معامله در مقابل آن ارز را انتخاب کنید ( در بعضی از صرافی‌ها باید وارد تب بازار شوید)، وارد قسمت خرید و فروش شوید و در انتها برای خرید، مقدار و قیمت پایه ارز را در باکس خرید وارد ‌کنید و بر روی گزینه سبزرنگ خرید کلیک کنید.

خرید رمزارز سندباکس از صرافی خارجی

خدماتی که صرافی‌های خارجی به کاربران ارائه می‌دهند باعث شده که معامله‌گران و تریدرهای ایرانی با وجود تحریم ایران در اکثر صرافی‌های خارجی، از آن صرافی‌ها برای معامله و تبادل ارزهای خود استفاده کنند.
قبل از بیان روش خرید از صرافی خارجی، لازم است یادآور شویم که شما به عنوان یک شخص ایرانی، قادر به معامله در صرافی خارجی با ریال نخواهید بود و نیاز دارید، ریال خود را در یک صرافی ایرانی به یک رمز ارز تبدیل کنید. ( برای فعالیت در صرافی خارجی، معمولا ریال را به تتر تبدیل می‌کنند)
روش خرید ارزهای دیجیتال در صرافی‌های داخلی و خارجی تفاوت خاصی ندارد. با یک ایمیل در صرافی ثبت‌نام ‌کنید. اگر کد ریفرال برای ثبت‌نام در یک صرافی را داشته باشید نیز می‌توانید از تخفیف در کارمزدها بهره‌مند شوید.
در ابتدا نیاز دارید حساب خود در صرافی را شارژ کنید، برای این کار وارد حساب کاربری خود در صرافی شوید، از قسمت Wallet گزینه Fiat and Spot  را کلیک ‌کنید. ارزی که قرار است از ولت انتقال دهید (معمولا تتر) را جستجو کنید، پس از پیدا کردن ارز وارد قسمت Deposit شوید. آدرس مربوط به ارز مورد نظر را کپی کنید و در قسمت send  آن ارز(معمولا تتر) در کیف‌پول خود پیست past)) ومبلغ مورد نظر را وارد کنید، در نهایت گزینه continue را کلیک کنید. حال حساب شما شارژ شده است و می‌توانید سفارش خرید خود را در صرافی ثبت کنید. (ممکن است در صرافی‌های مختلف کمی تفاوت در فرایندها وجود داشته باشد. مهم این است بدانید برای واریز دارایی به صرافی خارجی باید به دنبال گزینه Deposit باشید.)
برای خرید رمزارز SAND یا هر رمز ارز دیگری وارد محیط بازار صرافی شده و رمز ارز را جستجو کنید، اکنون باید جفت ارز مورد نظر، یعنی ارزی که از کیف‌پول خود به صرافی انتقال دادید )معمولا تتر) و ارزSandbox  (هر ارزی که تصمیم دارید خرید کنید) را انتخاب ‌کنید. با هدایت به صفحه معاملاتی جفت ارز انتخاب شده، کافی است که در باکس buy، مقادیر موردنظر با توجه به نوع معامله انتخابی، همچون قیمت، حجم و.. را وارد کرده و در نهایت بر روی گزینه BUY کلیک کنید.
صرافی های پشتیبانی کننده از سند باکس

معتبرترین و شناخته‌شده ترین صرافی رمز ارز در دنیا که از هزاران رمزارز از جمله سندباکس پشتیبانی می‌کند، صرافی بایننس است. به کاربران ایرانی توصیه می‌شود به دلیل تحریم ایران، درصورت امکان از دیگر صرافی‌های معتبر جهانی برای معامله استفاده کنند. برای معامله در این صرافی می‌توان sandbox را بر پایه USDT,BUSD,BTC,TRY,ETH  مبادله کرد.

صرافی کوکوین در سپتامبر ۲۰۱۷ برای معاملات ارز‌های دیجیتال افتتاح شد. این صرافی از نظر حجم معاملات در ردیف چهارم قرار دارد و بیش از ۴۰۰ ارز را پشتیبانی می‌کند. صرافی کوکوین نیز مانند بایننس به دلیل تحریم ایران امکان فعالیت برای ایرانی‌ها را محدود کرده است، البته خوشبختانه برای فعالیت در این صرافی نیاز نیست مرحله احراز هویت را انجام دهید در نتیجه می‌توان با یک ابزار تغییردهنده‌ی IP از خدمات این صرافی نیز استفاده کرد.  sandboxرا می‌توان بر پایه USDT  در صرافی کوکوین مبادله کرد.

یونی سواپ (Uniswap)

یونی‌سواپ شناخته‌شده ترین صرافی غیرمتمرکز ارز‌های دیجیتال، که بر بستر بلاک‌چین شبکه اتریوم است، نیاز به ثبت‌نام و احرازهویت ندارد، تهدید امنیتی متوجه آن نیست و معامله‌گران اختیار کامل بر دارایی خود را در آن دارند. رمز ارز سندباکس را می‌توان بر پایه WETH  در این صرافی تهیه کرد.
صرافی‌های ایرانی برای خرید

بیت پین (Bitpin)
رابین‌کش(rabincash)
تبدیل (Tabdeal)
اوکی اکسچنج (OkEx)  
آبان تتر(abantether)
رمزینکس (ramzinex)

پروژه های رمز ارز سند
Sandbox پروژه‌ای است که از بلاک چین، NFT و متاورس در زیرساخت خود کمک گرفته است. بنابراین تعجبی ندارد که ببینم شرکت‌های بازی و فعال در این زمینه با سندباکس همکاری‌هایی داشته باشند و به طریقی از آن استفاده کنند. در ادامه برخی از این شرکت‌ها یا بازی‌ها را معرفی خواهیم کرد.
آینده‌ رمز ارز سند
سندباکس در زمینه‌ی بازی‌های رایانه‌ای خدماتی متنوع، هم برای گیمرها و هم برای سازندگان بازی‌ها ارائه می‌دهد. با توجه به  اینکه نسل جوان بسیار به بازی‌ علاقه دارد و با نظر به این موضوع که آنها می‌توانند بر خلاف بسیاری از بازی‌های سنتی، در کنار بازی به کسب درآمد نیز بپردازند، می‌توان گفت که احتمالا جامعه کاربری این پلتفرم رشد خوبی خواهد داشت، هرچند که در حال حاضر نیز بیش از یک میلیون کاربر فعال به صورت ماهانه از این متاورس استفاده می‌کنند.
اجتناب از فناوری‌های روز در آینده غیرممکن خواهد بود، Sandbox با ترکیب چند فناوری نو (بلاک چین، متورس و NFT) از این لحاظ کاملا مناسب با فضا و نیاز آیندگان است، این در حالی است که حتی برخی از کسب و کارهای موفق امروزه حاضر به سنت‌شکنی نیستند. همچنین تیم پروژه دائما در حال به روزرسانی این متاورس است، که با توجه به امکان دخالت بر تصمیم‌ گیری‌ها در پلتفرم این بازی توسط کاربران، می‌توان رضایت دائمی کاربران را انتظار داشت.
با توجه به موارد ذکر شده می‌توان گفت در صورتی که بازار ارزهای دیجیتال وضعیت مناسبی را داشته باشد و عموم مردم به استفاده از این فناوری و ارزهای دیجیتال متمایل باشند می‌توان آینده‌ی درخشانی را برای توکن SAND نیز درنظر گرفت.
سخن آخر
سندباکس یک محیط جذاب به خصوص برای گیمرها است که بر اساس قاعده‌ی Play-to-Earn طراحی و راه‌اندازی شده است، به این ترتیب گیمرها می‌توانند علاوه بر بازی، از محیط متاورس کسب درآمد کنند. این متاورس همچنین برای توسعه‌دهندگان بازی، روش‌هایی برای کسب درآمد درنظر گرفته است. بنابراین می‌بینیم که بلاک چین و متاورس چگونه در حال تغییر روند بازی‌های رایانه‌ای که طرفداران زیادی نیز دارند، هستند. ما سعی کردیم در این مقاله پلتفرم متاورس Sandbox و توکن بومی آن یعنی SAND را به طور کامل بررسی کنیم.
سوالات متداول
۱. آیا رمز ارز Sandbox یک توکن است؟
بله، Sandbox یک توکن ERC-20 است که بر روی شبکه بلاک چین اترویم ساخته شده است و شبکه اختصاصی خود را ندارد.
۲. آیا SAND تنها توکن متاورس Sandbox است؟
خیر، LAND، GEM، CATALYST و ASSET دیگر توکن‌های این متاورس هستند، با این حال SAND توکن اصلی بومی متاورس Sandbox است.
۳. کدام کیف پول ها از رمزارز سندباکس پشتیبانی می کنند؟
Atomic Wallet, myEtherWallet, Sandboxwallet, Bitski, Venly, Jaxx. درواقع Sand یک توکن ERC-20 است، در نتیجه تمام کیف پول‌های اتریومی را می‌توان برای ذخیره‌ی این دارایی استفاده کرد.
۴. هدف اصلی سند باکس چیست؟
ایجاد محیطی متفاوت در ساختار پلتفرم‌های بازی، کاربران در محیط Sandbox می‌توانند از ساخت بازی و آیتم‌های آن و حتی انجام بازی، کسب درآمد کنند.

توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.
برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

به این مقاله امتیاز دهید تا با کمک شما کیفیت آن را بسنجیم

ترتیبی که برای خواندن مقالات” متاورس “به شما پیشنهاد می‌کنیم:

وبسایت https://appagahi.ir
نوشته ایجاد شد 3726

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا