میزان – خسارت ۱۰ تا ۱۰۰ درصدی به ۳ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی سی‌سخت و دنا

اپ آگهی –
حسین جنتی در گفت‌وگو با میزان، در خصوص آخرین ارزیابی‌های صورت گرفته از خسارات زلزله اخیر سی سخت و دنا اظهار کرد: در حال حاضر ارزیابی‌های اولیه در مناطق زلزله‌زده انجام شده و ستاد بازسازی بنیاد مسکن نیز در شهرستان دنا مستقر شده است.
وی افزود: باتوجه به گستردگی حوزه زلزله زده در مناطق سی سخت و دنا و تعداد بالای روستا‌های زلزله زده بخشی از اکیپ‌های ارزیابی هنوز در حال ارزیابی هستند.
مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد در توضیح نتیجه ارزیابی اولیه در مناطق زلزله زده گفت: براساس ارزیابی‌های اولیه تاکنون ۳ هزار و ۷۰۰ واحد بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد خسارات دیدند و نتایج نهایی تا یکی دو روز آینده اعلام می‌شود.
جتنی تاکید کرد: حادثه دیدگان زلزله اخیر از امروز می‌توانند برای تشکیل پرونده اقدام کنند تا از فردا کار آوار برداری و عملیات ساخت واحد‌های مسکونی آغاز شود.
وی در توضیح تامین اعتبارات مورد نیاز برای ساخت واحد‌های مسکونی زلزله زده گفت: اعتبارات مورد نیاز باید از سوی هیئت دولت مصوب و به استان تخصیص داده شود، اما آقای تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بازدید اخیر خود از مناطق زلزله زده اعلام کردند که فعلا بخشی از هزینه‌ها از منابع داخلی بنیاد مسکن جبران می‌شود تا کار بازسازی آغاز شود.

انتهای پیام/

∎​

وبسایت https://appagahi.ir
نوشته ایجاد شد 3561

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا