مشرق – کاهش قیمت نفت به ۸۷ دلار/ پیش‌بینی افزایش قیمت‌ها تا ۱۰۰ دلاربه گزارش مشرق به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات روز جمعه به علت افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت خام و سوخت آمریکا کاهش یافت البته سرمایه‌گذاران هم شروع به برداشت سود از رشد قیمت‌ها به بالاترین رقم ۷ سال گذشته کردند.
هر بشکه نفت برنت با یک دلار و ۱۰ سنت کاهش ۸۷.۲۸ دلار فروخته شد. این نوع نفت در ساعات اولیه معاملات ۳ درصد از ارزش خود را از دست داد که بیشترین میزان از ۲۰ دسامبر به شمار می‌رود. نفت برنت در روز پنج شنبه به ۸۹.۵۰ دلار رسید که بالاترین رقم در ۷ سال گذشته بوده است.
هر بشکه نفت خام آمریکا با یک دلار و ۱۶ سنت کاهش ۸۴.۳۹ دلار معامله شد. WTI نیز در ساعات اولیه معاملات ۳.۲ درصد از ارزش خود را از دست داد که بیشترین میزان از ۲۰ دسامبر به شمار می‌رود. نفت خام آمریکا روز پنج شنبه به بالاترین رقم از اکتبر ۲۰۱۴ رسیده بود.
هر دو شاخص نفتی در سال جاری میلادی افزایش ۱۰ درصدی را ثبت کرده‌اند و در مسیر ثبت پنجمین هفته متوالی افزایشی قرار دارند.
استفان برناک، تحلیلگر PVM گفت: «کاهش قیمت‌های اخیر، بیشتر به علت برداشت سود سرمایه‌گذاران (فروش به علت افزایش قیمت ها) و نبود کاتالیزورهای جدید افزایشی بوده است.»
گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا از نخستین افزایش ذخایر نفت آمریکا از ماه نوامبر و افزایش ذخایر بنزین آمریکا به میزان بالاترین رقم در ۱۱ ماه گذشته خبر داد.
در عین حال، بانک مورگان استنلی، پیش بینی خود از قیمت نفت برنت را به ۱۰۰ دلار در بشکه در سه ماهه سوم افزایش داده است؛ پیش‌بینی قبلی این بانک ۹۰ دلار بود.

وبسایت https://appagahi.ir
نوشته ایجاد شد 3726

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا