صدا و سیما – افزایش هزینه‌های زندگی مردم پذیرفتنی نیست


اپ آگهی –
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، حبیب آقاجری با افزایش بهای گاز مخالفت کرد و گفت:اخیرا وزارت نفت اقدام به افزایش نرخ گاز کرده است، اما مجلس و به‌ویژه نمایندگان کمیسیون انرژی با این موضوع مخالف است چراکه هرگونه افزایش قیمت حامل‌های انرژی در این وضعیت اقتصادی نابسامان مردم پذیرفتی نیست لذا نباید کاری کنیم که هزینه‌های زندگی مردم بیشتر شود.
نماینده مردم بندرماهشهر، امیدیه، هندیجان و بخش جولکی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت نفت برای کاهش مصرف باید بهینه‌سازی انرژی را در دستور کار خود قرار دهد چراکه تجربه نشان داده با افزایش قیمت نمی‌توان مصرف را کاهش داد، هرچند حتی اگر اینگونه نیز باشد چنین منطقی پذیرفتی و قابل قبول نیست.
وی با تاکید براینکه افزایش فشار‌های اقتصادی به مردم نتایج ناخوشایندی را در جامعه به دنبال خواهد داشت و سطح نارضایتی‌ها را افزایش می‌دهد، افزود: افزایش بهره‌وری از نیروگاه‌ها، جلوگیری از هدررفت انرژی در خطوط انتقال، افزایش تولید گاز، بهینه‌سازی مصرف انرژی با تولید بخاری‌های استاندارد و… ازجمله اقداماتی است که وزارت نفت می‌تواند برای کاهش ناترازی انجام دهد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: بخش قابل‌ملاحظه‌ای از مصارف در ادارات و سازمان‌ها است که افسارگسیخته مصرف می‌کنند، اما هیچ توجه‌ای به این مسئله نمی‌شود در حالی که دولت باید رعایت الگوی مصرف را نهادینه کند. /
 

∎​

وبسایت https://appagahi.ir
نوشته ایجاد شد 3267

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا