رمز ارز فری کوین (Freedom Coin) چیست؟ با قیمت لحظه ای آن

فهرست این مقاله
قیمت لحظه ای رمز ارز فری کوین

معرفی رمز ارز فری کوین (Freedom Coin)
بیشتر ارزهای دیجیتال مختلف با اهداف متفاوتی به وجود می‌آیند. درواقع ارزهای دیجیتال برای اینکه خدمتی نو ارائه دهند یا خدمات پیشین را کارآمدتر و بهینه‌تر ارائه دهند به وجود می‌آیند. در این میان یک رمز ارز طراحی و ارائه شد که قصد دارد امکان ورود به بازار ارزهای دیجیتال و آشنایی با این بازار را به همه افراد، فارغ از جنسیت، ملیت و کشوری که در آن زندگی می‌کنند بدهد. البته بهترین راه برای ورود به بازار ارزها با هدف فعالیت در بازار، شرکت در یک دوره آموزش رمز ارز است، اما به هر حال پروژه‌ای که قصد بررسی آن را داریم، می‌تواند کمک شایانی به شروع فعالیت بسیاری از افراد کرده و بسیاری دیگر را جذب بازار ارزها کند. پس از مطالعه این مطلب می‌بینید که فری کوین چیست؟ چه ویژگی‌ها، مزایا و معایبی دارد؟ از کجا می‌توان این رمز ارز را خریداری کرد؟ کدام کیف پول‌ها برای نگه‌داری این توکن مناسب هستند؟ و آینده این رمز ارز چطور پیش‌بینی شده است.
آشنایی با بنیان‌گذار رمز ارز فری کوین

آرتیوم ژوراولو (Artyom Zhuravlev)

با آنکه اسامی دیگری از جمله Rumana Rumo, Alexander Apuntar, Ben Bervoets, Charlene Ocon در تیم پروژه Freedom Coin در وب‌سایت رسمی این رمزارز به چشم می‌خورد، تنها آرتیوم ژوراولو به‌عنوان عضو فنی تیم و مدیر فنی پروژه فعالیت دارد و باقی اعضا به‌عنوان مشاور و بازاریاب اینترنتی پروژه فعالیت دارند. نکته جالبی که در حساب لینکدین آرتیوم ژوراولو دیده می‌شود، این است که وی در حساب خود هیچ اشاره‌ای به پروژه این رمز ارز نکرده است.
تاریخچه رمز ارز فری کوین

از ابتدای عرضه این رمز ارز در صرافی‌ها چهار سال می‌گذرد و این ارز در این مدت نوسانات نسبتاً شدیدی داشته است. فری کوین با قیمت ۰.۰۰۰۰۰۰۱۱ دلار در ۸ اکتبر ۲۰۱۸ در صرافی‌های رمز ارز عرضه شد و تا تاریخ ۱۶ اکتبر ۲۰۱۸ در این رنج قیمتی به حرکت خود ادامه داد. پس از آن روندی صعودی را تجربه کرد و به قیمت ۰.۰۰۰۰۰۱۷ دلار رسید. این روند تا تاریخ ۷ نوامبر ۲۰۱۸ و قیمت ۰.۰۰۰۰۱۹۴ ادامه داشت و پس از آن، شاهد افت قیمت تا ۰.۰۰۰۰۰۰۲۶ دلار بودیم. بعد از این اصلاح، بار دیگر روند صعودی به خود گرفت و تا قیمت ۰.۰۰۰۰۱۴ در ۱ دسامبر ۲۰۱۸ رسید. این افزایش قیمت توانست تنها چهار روز ادامه داشته باشد و این ارز بلافاصله درگیر اصلاح شدیدی شد. آنچه می‌بینیم این است که این ارز پس از آن اصلاح قیمتی دیگر نتوانست صعود چشمگیری داشته باشد و تنها در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۹ رشد بسیار کمی را تجربه کرد و توانست تا قیمت ۰.۰۰۰۰۰۳۳ رشد داشته باشد.
FREE با تغییرات بسیار جزئی برای مدت حدوداً ۲ سال در همین محدوده قیمتی در صرافی‌ها معامله می‌شد و سپس اوایل سال ۲۰۲۱ هم‌زمان با رشد دیگر ارزهای دیجیتال توانست صعود بسیار خوبی را تجربه کند؛ به‌طوری‌که توانست اوج قیمتی خود تا به امروز یعنی قیمت ۰.۰۰۰۰۲۵۸۷ در تاریخ ۱۶ ماه آوریل سال ۲۰۲۱ را ثبت کند، اما پس از آن با روند نزولی تا قیمت تقریبی ۰.۰۰۰۰۰۱۰۳ افت ارزش داشت و در همان محدوده قیمتی با نوسانات جزئی به مسیر خود تا به امروز ادامه داد. در حال حاضر نیز این رمزارز با قیمت تقریبی ۰.۰۰۰۰۰۱۴۵۸ دلار در صرافی‌ها مبادله می‌شود.
ویژگی های رمز ارز فری کوین

این رمز ارز با بازاری با ارزش تقریبی ۱۴.۰۳ میلیون دلار رتبه ۹۶۶ را از نظر بزرگی بازار سهم خود کرده و ۰۰۰۶ درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است.
این ارز قابلیت استخراج ندارد.
۰۰۰ تریلیون واحد (۱۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) توکن FREE وجود دارد. قرار شده است که ۱۰ درصد از این میزان توکن سوزانده شود.
یکی از اهداف فری کوین این بوده است که همه انسان‌ها در سراسر جهان بتوانند به‌واسطه قیمت پایین این ارز آن را خریداری کنند و به این ترتیب وارد بازار ارزهای دیجیتال شوند.
۱۲۸۰ توکن FREE به ازای هر شخص بر روی کره زمین وجود دارد. تیم این پروژه معتقد است که ۹۸ درصد مردم در جهان نیاز دارند اطلاعاتی در رابطه با ارزهای دیجیتال داشته باشند.
هدف اصلی پروژه FREE آشنایی عموم مردم با بازار ارزهای دیجیتال و نحوه کارکرد آن‌هاست.
این رمز ارز ارزی چندزنجیره‌ای است و به عبارت دیگر بر بستر بلاک چین‌های اتریوم، ترون و بایننس اسمارت چین اجرا شده است؛ به همین دلیل برخی افراد معتقدند این توکن در آینده رقیبی جدی برای تتر به حساب می‌آید.
بنا بر آمار وب‌سایت‌های اتراسکن و bscscan تعداد هولدرهای پروژه Freedom Coin بیش از ۴۱۰ هزار آدرس است.

مزایا و معایب رمز ارز فری کوین
با بررسی مزایا و معایب رمز ارز Freedom Coin احتمالاً به‌صورت شفاف‌تری متوجه خواهید شد که فری کوین چیست؟ هر پروژه ارزی با هدف خاصی که دارد، می‌تواند به بشریت خدمت کند. با این حال ممکن است پروژه مشکلاتی داشته باشد که ارزش آن را زیر سؤال ببرد. این بخش را مطالعه کنید تا با مزایا و معایب این پروژه به‌طور دقیق آشنا شوید.
مزایا

بنا بر ادعای تیم پروژه، معامله‌گری روی رمز ارز Freedom Coin در برابر سایر ارزهای دیجیتال کم‌ریسک‌تر است. این توکن به‌دلیل قیمت پایین و تعداد بالا، برای مبتدیان که قصد ورود به بازار ارزهای دیجیتال را دارند بهترین انتخاب است.
به‌دلیل قیمت بسیار پایین این ارز حتی اگر یکی از صفرهای آن هم کم شود، دارایی افراد به میزان قابل‌توجهی رشد خواهد کرد.
حتی افرادی که سرمایه زیادی ندارند، می‌توانند به‌کمک این توکن در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت کنند. درواقع دلیل عرضه اولیه با قیمت پایین در این رمز ارز با همین هدف صورت گرفته است.
کیف پول‌های مطرح و شناخته‌شده‌ای از این توکن پشتیبانی می‌کنند.
Multi blockchain بودن یکی دیگر از نکات مثبت این پروژه است. قابلیت انتقال توکن‌ها در بلاک چین‌های اترویم، ترون و بایننس اسمارت چین به‌ترتیب با استانداردهای ERC-20،TRC-10، BEP-20 وجود دارد.

معایب

این پروژه تلاش بسیاری در معرفی و شناساندن خود به بازار و فعالان آن در توییتر داشته است.
بیشتر توئیت‌های منتشرشده از سمت تیم پروژه با مفاهیمی همچون «نگران قیمت این رمز ارز نباشید»، «پروژه رشد خواهد کرد» و موارد این‌چنینی بوده است؛ در‌حالی‌که کمتر به کارکرد اصلی پروژه و قدرت فنی آن اشاره می‌شود؛ به عبارت دیگر اشخاص به این آگاهی نمی‌رسند که فری کوین چیست؟ (از نظر فنی چیست و چگونه کار می‌کند).
صرافی‌های شناخته‌شده با حجم معاملات بالا این ارز را لیست نکرده‌اند.
تنها امکان انجام معامله به‌صورت اسپات روی این رمز ارز وجود دارد؛ بنابراین معامله‌گران حرفه‌ای که قصد انجام معاملات آتی را داشته باشند، نمی‌توانند روی این توکن معامله انجام دهند.
ارز FREE وایت پیپر ندارد یا ممکن است آن را در اختیار عموم قرار ندهد که در هر صورت ضعفی برای این پروژه به حساب می‌آید. به زبان ساده افراد باید بتوانند با مطالعه وایت پیپر پروژه به این دانش برسند که فری کوین چیست، اما متأسفانه چنین اطلاعاتی در اختیار کاربران قرار نگرفته است.

کاربردهای رمز ارز فری کوین
عمده کاربرد توکن FREE فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال است، این رمز ارز به‌خصوص برای مبتدیان که قصد آشنایی و ورود به بازار ارزهای دیجیتال را دارند بسیار کاربردی است. به این ترتیب کاربران با بازار ارزهای دیجیتال آشنا می‌شوند که به این ترتیب می‌توانند از اختلافات قیمتی سود کسب کنند. دیگر کاربرد این توکن استفاده از آن برای خرید و پرداخت‌ها یا انتقالات مالی شخص به شخص در سطح بین‌المللی است. ارز FREE در SWIFT که یک شبکه انتقال دارایی امن در سطح بین‌المللی است، لیست شده است.
کیف پول هایی که رمز ارز Freedom Coin را ساپورت می کنند
برای نگهداری ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف‌ پول داریم که می‌توان آن را به‌صورت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تهیه کرد. در ادامه به معرفی چند کیف‌ پول رمز ارز که می‌توان رمز ارز Freedom Coin را در آن‌ها نگه‌داری کرد، می‌پردازیم.

تراست ولت (Trust Wallet)

یکی از امن‌ترین کیف ‌پول‌های نرم‌افزاری ارزهای دیجیتال، کیف پول تراست ولت است که شما می‌توانید به‌صورت رایگان آن را دانلود کرده و با رعایت نکات امنیتی، رمز ارز فری‌کوین را در آن نگهداری کنید.

کیف ‌پول معتبر دیگری که دارندگان رمز ارز FREE می‌توانند از آن برای نگهداری ارز خود استفاده کنند، کیف پول متامسک است که علاوه بر نسخه اندروید و IOS می‌توان آن را به‌صورت بر روی گوگل کروم و فایرفاکس نیز استفاده کرد.

کیف ‌پول نرم‌افزاری ترون لینک، ولت نرم‌افزاری دیگری است که علاوه بر اضافه‌شدن به‌صورت افزونه روی گوگل کروم، نسخه نرم‌افزاری آن نیز موجود است. از این کیف ‌پول می‌توان برای نگهداری رمز ارز Freedom Coin و توکن‌های مبتنی بر بستر بلاک چین استفاده کرد.

بایننس چین ولت (Binance Chain Wallet)

ولت دیگری که ارز FREE را پشتیبانی می‌کند، کیف پول رسمی صرافی بایننس یعنی کیف پول بایننس چین است که به‌صورت افزونه روی مرورگرهای گوگل کروم، فایر فاکس و Brave نصب می‌شود.
خرید رمز ارز فری کوین

تا اینجا فهمیدیم فری کوین چیست و چه ویژگی‌ها و مزایا و معایبی دارد. در اینجا قصد داریم به شما در امر خرید این رمز ارز کمک کنیم؛ البته اگر با توجه به موارد گفته‌شده قصد خرید آن را داشته باشید. خرید هر رمز ارزی را شاید بتوان از چند راه انجام داد، اما فراموش نکنید که همواره بهترین و مطمئن‌ترین راه خرید از صرافی‌های معتبر است. برای بررسی این موضوع که یک صرافی اعتبار لازم برای استفاده را دارد یا نه، می‌توان به حجم معاملات، نظر کاربران آن صرافی و میزان کارمزد صرافی توجه داشت. هرچه میزان حجم معاملات انجام‌شده در یک صرافی بیشتر باشد، معامله‌گران می‌توانند با خیالی آسوده‌تر اقدام به انجام انواع معاملات بکنند. در ادامه فرایند خرید توکن FREE را از صرافی‌های ایرانی و خارجی به‌صورت خلاصه شرح داده‌ایم.

خرید ارز Freedom Coin از صرافی ایرانی

یکی از صرافی‌های ایرانی که این توکن را لیست کرده، صرافی ایران بایننس است. البته شاید در آینده صرافی‌های دیگری نیز این ارز را لیست کنند. برای فعالیت و خرید توکن FREE در صرافی‌های ایرانی باید ابتدا اقدام به ثبت‌نام و احراز هویت در این صرافی‌ها بکنید. با انجام این کار شما مجاز خواهید بود بدون محدودیت در صرافی فعالیت کنید. برای خرید ارز خود به سرمایه اولیه در محیط صرافی نیاز خواهید داشت که این کار را می‌توانید به‌راحتی و به‌کمک کارت بانکی خود انجام دهید. پس از شارژ حساب معاملاتی خود باید ارز موردنظر خود، در اینجا Freedom Coin یا همان FREE را در پلتفرم صرافی جست‌وجو کنید و وارد صفحه معاملاتی آن شوید. در انتها کافی است با واردکردن مقادیر موردنظر خود از جمله قیمت و حجم موردنظر و درنهایت کلیک روی گزینه سبزرنگ BUY کار را به پایان برسانید.

خرید ارز Freedom Coin از صرافی خارجی

با اینکه رمز ارز FREE بیشتر برای مبتدیان طراحی شده است، ممکن است برخی از معامله‌گران حرفه‌ای نیز به‌دلیل قیمت بسیار پایین این ارز یا دلایل دیگر قصد خرید آن را از یک صرافی خارجی داشته باشند (تعداد صرافی‌های ایرانی که این توکن را لیست کرده‌اند، بسیار محدود است).
خرید این رمز ارز از صرافی خارجی کار پیچیده‌ای نیست؛ با این حال برای خرید رمز ارز از یک صرافی خارجی مراحل بیشتری را در مقایسه با یک صرافی ایرانی باید طی کرد. ابتدا در صرافی ثبت‌نام کنید، سپس سرمایه موردنیاز برای خرید رمز ارز Freedom Coin را به آنجا منتقل کنید. برای این کار باز هم به یک صرافی ایرانی نیاز خواهید داشت. مقداری تتر یا رمز ارز دیگر را در صرافی ایرانی خریداری و به صرافی خارجی منتقل کنید. اکنون که سرمایه لازم برای خرید توکن فری کوین در صرافی خارجی را به دست آورده‌اید، به‌سادگی و در نوار جست‌وجو پلتفرم صرافی (البته در بخش مارکت) نام ارز را جست‌وجو کرده و روی آن کلیک کنید تا به صفحه معاملاتی این رمز ارز هدایت شوید.
درنهایت کافی ا‌ست تنها با واردکردن مقادیر موردنظر با توجه به نوع معامله (حجم، قیمت و…) و کلیک روی گزینه سبزرنگ BUY کار را به پایان برسانید. توجه داشته باشید که برای فعالیت در صرافی خارجی به یک ابزار تغییردهنده IP همچون VPN یا VPS نیاز خواهید داشت، سعی کنید همیشه با IP ثابت خارج از ایران وارد صرافی شوید. نکته‌ای که بعد از خرید رمز ارز در صرافی (ایرانی و خارجی) باید به آن توجه کرد این است که اگر قصد انجام معامله با رمز ارز خریداری شده در همان لحظه را ندارید، بهتر است برای در امان ماندن سرمایه خود از خطر هک صرافی یا هر مشکل دیگر، دارایی خود را به کیف پولی معتبر انتقال دهید. فهرست کیف پول‌هایی که توکن FREE را ساپورت می‌کنند پیش از این آورده شده بود؛ در ادامه صرافی‌هایی که رمز ارز Freedom Coin لیست کرده‌اند، برای شما خواهیم آورد.
صرافی های پشتیبانی‌کننده از فری کوین

صرافی گیت (gate.io)

صرافی گیت تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال را لیست کرده است، این صرافی با رابط کاربری نسبتاً ساده‌ای که دارد بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. اگر شما هم قصد خرید توکن Freedon coin را از این صرافی داشتید فراموش نکنید که پیش از هر چیز استیبل ‌کوین تتر را در یک صرافی ایرانی خریداری و به این صرافی منتقل کنید تا بتوانید رمز ارز Freedon coin را بخرید.

صرافی یونی سواپ (UniSwap V3)

نسخه سوم صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ از دیگر صرافی‌هایی است که توکن FREE را ارئه می‌دهد. برای خرید این توکن در صرافی یونی سواپ به ارز WETH نیاز خواهید داشت.

صرافی پنکیک سواپ (PancakeSwap V2)

صرافی پنکیک سواپ دیگر صرافی غیرمتمرکز ارائه‌دهنده رمز ارز FREE است. کاربران این صرافی برای خرید این توکن باید WBNB را در حساب معاملاتی خود داشته باشند.
علاوه بر صرافی‌هایی که در بالا اشاره کردیم شما می‌توانید این توکن را از صرافی‌های زیر در بازار اسپات نیز خریداری کنید:Bitglobal, ProBit Global, FMFW.io, XT.COM, Bitrue, Crex24, BitMart, Bitforex, Hotbit, STEX, Bitget, LATOKEN, CoinTiger, Cat.EX, HitBTC, PoloniDEX, ZT, Meracatox, Bibox, Finexbox.
صرافی های ایرانی برای خرید ارز فری کوین

صرافی ایران بایننس (Iran Binance)

آینده رمز ارز فری کوین

معمولاً ارزش هر ارزی به هدفی است که پروژه آن بر عهده دارد؛ برای مثال اگر پلتفرمی پرداختی کارکرد خوبی داشته باشد و عموم مردم از آن استقبال کنند، رمز ارز آن پروژه نیز رشد می‌کند و افزایش قیمت خواهد داشت، اما در رابطه با توکن FREE اگر متوجه شده باشید که فری کوین چیست، حتماً می‌دانید که هدف این پروژه دادن فرصت به همه افراد برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال و چگونگی فعالیت در این بازار است. همان‌طور که می‌دانید دنیا ناگزیر از دیجیتالی‌شدن است؛ بنابراین عجیب نیست اگر ببینیم افراد بیشتری به سمت فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال جذب می‌شوند. برای این شرایط وجود چنین ارزی می‌تواند بسیار کاربردی باشد.
از سوی دیگر اطلاعات درستی از قدرت فنی این پروژه وجود ندارد و تیم پروژه بیش از آنکه سعی بر معرفی توانایی این پروژه داشته باشند، همچون یک بازاریاب سعی دارد افراد بیشتری را به سمت این ارز جذب کند. در وب‌سایت این پروژه آمده است که به‌دلیل قیمت فوق‌العاده پایین، این توکن مناسب برای سرمایه‌گذاری است (البته این استدلال خیلی منطقی نیست) در چنین شرایطی بهترین تصمیم، فعالیت و معامله، اما با احتیاط روی این ارز است.
شرایط کلی حاکم بر بازار ارزهای دیجیتال نیز نقش بسیار مهمی بر آینده این توکن و دیگر ارزهای دیجیتال دارند. با کنار هم قراردادن موارد عنوان‌شده می‌توان به این نتیجه رسید که همه افراد برای کسب سود (این توکن تا به حال سودهای بسیار خوبی را برای دارندگان خود به ارمغان آورده است) و افراد مبتدی برای شروع فعالیت در بازار می‌توانند این رمز ارز را تهیه کنند، اما موضوعی که بسیار باید به آن توجه کرد، مدیریت سرمایه است. در ادامه پیش‌بینی یکی از پلتفرم‌های مطرح ارزهای دیجیتال از آینده قیمتی این توکن آمده است.
سوالات متداول
۱. آیا ارز فری یک توکن است؟
بله، freedom coin یک رمز ارز بر بستر شبکه‌های بلاک چین اتریوم، ترون و بایننس اسمارت چین است و با توجه به اینکه شبکه اختصاصی خود را ندارد، یک توکن به حساب می‌آید.
۲. کدام صرافی‌ها رمز ارز فری را ارائه می دهند؟
صرافی گیت (Gate.io)، صرافی یونی سواپ (UniSwap V3)، صرافی پنکیک سواپ (PancakeSwap V2)Bitglobal, ProBit Global, FMFW.io, XT.COM, Bitrue, Crex24, BitMart, Bitforex, Hotbit, STEX, Bitget, LATOKEN, CoinTiger, Cat.EX, HitBTC, PoloniDEX, ZT, Meracatox, Bibox, Finexbox
۳. هدف اصلی فری کوین چیست؟
آشنایی همه مردم با بازار کریپتوکارنسی و مکانیسم ارزهای دیجیتال و همچنین ورود همه افراد به بازار ارزهای دیجیتال و راه‌حلی برای پرداخت.
سخن پایانی
ما هر روز شاهد ظهور ارزهای دیجیتال جدید به بازار ارزها هستیم. از سوی دیگر به نظر می‌رسد بلاک چین، این فناوری جدید نقش پررنگی در آینده اقتصاد داشته باشد؛ به همین دلیل روزانه افراد بیشتری جذب بازار ارزهای دیجیتال می‌شوند. بازار ارزها با وجود جذابیتی که دارد، بسیار خطرناک است و شروع فعالیت در آن بدون آموزش و تجربه کافی نتیجه‌ای جز شکست برای مبتدیان ندارد. در جواب به این سؤال که فری کوین چیست، می‌توان گفت این رمز ارز درواقع آمده است تا به افرادی که آشنایی چندانی با ارزهای دیجیتال و این بازار ندارند کمک کند. در این مقاله سعی کردیم بفهمیم فری کوین چیست و قرار است چه کمکی به افراد مختلف بکند. با مطالعه این مقاله با فری کوین و ابعاد مختلف آن آشنا خواهید شد.

توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.
برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

به این مقاله امتیاز دهید تا با کمک شما کیفیت آن را بسنجیم

ترتیبی که برای خواندن مقالات” انواع توکن ها “به شما پیشنهاد می‌کنیم:

وبسایت https://appagahi.ir
نوشته ایجاد شد 3726

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا