جماران – آشنایی با فرودگاه عسلویه


با توجه به فروش همیشگی بلیط عسلویه تهران و بالعکس متوجه می‌شویم این شهر همواره مسافر دارد و افراد زیادی در طول سال بارها به عسلویه سفر می‌کنند. آیا همه افراد به قصد تفریح این شهر را انتخاب می‌کنند؟
عسلویه از شهرهای مهم اقتصادی ایران است که به ‌دلیل بهره‌مندی از میادین گاز، نفت و پتروشیمی همواره جایگاه بسیار مهمی دارد. اهمیت بالا و حضور همیشگی مسافرانی که قصد کار در این شهر را دارند باعث شد تا فرودگاه بین‌المللی خلیج‌فارس در این منطقه تاسیس شود.
این فرودگاه نقش مهمی در جابه‌جایی نیروهای کار داخلی و خارجی دارد. همچنین گردشگران بسیاری نیز برای سفر تفریحی خود در فصول سرد عسلویه را انتخاب می‌کنند تا از مراکز تجاری آن نیز بهره‌مند شوند. این موارد اهمیت فرودگاه را افزایش می‌دهند. در ادامه آشنایی کاملی با امکانات و خدمات آن پیدا می‌کنیم پس تا انتها ما را همراهی کنید.

یکی از بهترین سامانه‌ها که برای رزرو بلیط عسلویه تهران با قیمتی مناسب می‌توانید به آن مراجعه کنید فلای تودی است. در این سامانه همچنین امکان خرید بلیط برای مقاصد داخلی و خارجی وجود دارد.
از دیگر امکانات فلای تودی باید به امکان رزرو بلیط قطار و مشاهده خدمات بیش از یک‌ونیم میلیون اقامتگاه داخلی و خارجی اشاره کرد. وجود اقامتگاه‌های متنوع به شما حق انتخاب بیشتری برای رزرو بهترین گزینه می‌دهد.
معرفی کامل فرودگاه خلج فارس عسلویه
فرودگاه خلیج‌فارس عسلویه از ابتدا برای جابه‌جایی نیروهای متخصص داخلی و خارجی و همچنین کارفرماها تاسیس شد. این فرودگاه که متعلق به وزارت نفت است با تجهیزات کامل خود توانست ترافیک بالایی نیز به‌دست بیاورد.
فرودگاه عسلویه در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تاسیس شد تا دسترسی راحتی به حوزه گازی پارس جنوبی داشته باشد. این فرودگاه از تجهیزات و امکانات پیشرفته‌ای برخوردار است تا مسافران با اطمینان خاطر بتوانند به عسلویه سفر کنند.
یکی از ویژگی‌های فرودگاه عسلویه کوچک بودن آن نسبت به بسیاری از فرودگاه‌های سطح کشور است البته این مورد تاثیری در تجهیزات آن ندارد. یعنی از بهترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات در ساخت و تکمیل کردن این مکان استفاده شده است.
 

 
دلیل تاسیس فرودگاه بین‌المللی خلیج‌فارس عسلویه
این منطقه به‌ دلیل بهره‌مندی از منابع غنی نفت ‌و گاز از نظر اقتصادی اهمیت بسیاری برای کشور داشت. در واقع برای بهره‌برداری از این منابع و جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی نیاز بود مسیر رفت‌وآمد راحتی برای افراد ایجاد شود.
به همین دلیل نیز وزارت نفت تصمیم به تاسیس فرودگاهی کوچک اما با تمام امکانات و تجهیزات گرفت تا نیروهای متخصص، نیروهای کار ساده و سرمایه‌گذاران بتوانند دسترسی راحتی به این منطقه اقتصادی مهم داشته باشند.
ساخت این فرودگاه مهم از سال ۱۳۸۲ شروع شد و تا اسفند ۱۳۸۴ نیز ادامه داشت. در واقع تجهیز این فرودگاه و تکمیل آن از نظر سخت‌افزاری و امکانات رفاهی کمی پروژه ساخت را طولانی کرد.
بررسی تعداد پروازهای فرودگاه عسلویه
طبق آخرین آماری که از این فرودگاه به دست آمد ۶ شرکت هواپیمایی معتبر و معروف کشور ازجمله شرکت هواپیمایی آسمان، کاسپین، کیش‌ایر، سپهران، ماهان و شرکت نفت ایران با آن همکاری دارند و روزانه به جابه‌جایی مسافران می‌پردازند. یکی از ویژگی‌های مهم این فرودگاه ترافیک بالای آن است.
در واقع وجود باند پروازی با ۴ هزار متر طول و ۴۵ متر پهنا باعث شده هواپیماهای پهن‌پیکر مانند بوئینگ و ایرباس به‌راحتی در این فرودگاه بنشینند. این قابلیت باعث افزایش تعداد پروازها و به‌تبع آن مسافران نیز شده است.
با توجه به پشتیبانی از روزانه ۱۰ پرواز رفت و برگشت باید گفت حداقل ۲۰۰۰ مسافر از طریق این فرودگاه از عسلویه خارج می‌شوند یا به برای اهداف کاری به آن سفر می‌کنند. این ارقام فرودگاه عسلویه را به رتبه دهم کشوری از نظر میزان ترافیک رسانده است.
ضمن اینکه پروازهای خارجی نیز به این میزان افزوده‌اند. به ‌طور کلی این فرودگاه از ظرفیت اسمی جابه‌جایی  ۷۵۰ هزار نفر در طول سال برخوردار است که با وجود افزودن پروازهای خارجی توانست به ۹۰ درصد این ظرفیت دست یابد.
البته آماده‌سازی زیرساخت‌ها نشان می‌دهد در سال‌های آینده علاوه‌بر تکمیل این ظرفیت به‌احتمال زیاد توانایی فرودگاه در جابه‌جایی مسافران به بیش از ۲ برابر این ظرفیت نیز برسد. 
این فرودگاه از پرواز هواپیما و هلی‌کوپترهایی که با نام سورتی شناخته می‌شوند نیز پشتیبانی می‌کند. در واقع برقراری روزانه ۶۰ تا ۸۰ پرواز سورتی باعث افزایش آمار تعداد مسافران خواهد شد.
 

 
اطلاعات فرودگاه بین‌المللی خلیج‌فارس
این فرودگاه که در ۱۶ کیلومتری جنوب شرقی عسلویه قرار دارد مانند سایر فرودگاه‌ها از اطلاعات به‌خصوصی برخوردار است که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

نام فرودگاه بین‌المللی خلیج‌فارس:  Persian Gulf Airport
کد یاتا:  PGU
کد ایکائو: OIBP
نوع فرودگاه: عمومی
ارتفاع از سطح دریا: ۸ متر

امکانات فرودگاه خلیج‌فارس عسلویه
یکی دیگر از ویژگی‌های مهم فرودگاه بین‌المللی خلیج‌فارس عسلویه برخورداری از تجهیزات و امکانات پیشرفته است. در واقع این فرودگاه به‌دلیل پشتیبانی از پروازهای داخلی و خارجی که همواره مسافرانی متخصص و نیروهای ماهر را به این شهر می‌آورند باید از شرایط مناسبی نیز برخوردار باشد.
به‌طور کلی باید گفت تمام امکانات و تجهیزاتی که در مهم‌ترین فرودگاه‌های کشور وجود دارد را می‌توانید در محدوده این فرودگاه نیز ببینید. از این موارد باید به گیشه‌های بانک، گمرک، اینترنت رایگان، اورژانس، امکانات پزشکی و سایر امکانات رفاهی موردنیاز اشاره کرد.
فاصله فرودگاه عسلویه تا تهران
این فرودگاه پر تجهیزات دارای فاصله هوایی ۹۳۳ کیلومتری با تهران است. یعنی مسافران، کارمندان و متخصصین ساکن پایتخت برای رسیدن به این شهر یا بازگشت از آن باید مسیر هوایی یک‌ ساعت و ۴۰ دقیقه‌ای را طی کنند.
با توجه به طولانی‌بودن مسیر زمینی بهترین راه سفر به عسلویه چه با هدف کاری باشد چه تفریحی انتخاب سفر پروازی است. در این بین تنها باید بلیط را از سامانه‌ای رزرو کنید که قیمت مناسبی برای خدمات خود در نظر گرفته است. در ادامه به معرفی این سامانه می‌پردازیم.
جمع‌بندی
فرودگاه بین‌المللی خلیج‌فارس عسلویه یکی از مهم‌ترین فرودگاه‌های کشور است که به ‌دلیل اهمیت بسیار زیاد عسلویه از نظر بهره‌مندی از منابع نفتی و گازی در این شهر تاسیس شد.
این فرودگاه مساحت کوچکی دارد؛ اما از تمام امکانات و تجهیزات پیشرفته برخوردار است تا بتواند در طول روز مسافران بسیاری را جابه‌جا کند. همچنین از شرکت‌های هواپیمایی که توسط این فرودگاه پشتیبانی‌ می‌شوند باید به شرکت آسمان، کیش‌ایر، کاسپین و سپهران اشاره کرد.
 

*** این مطلب در سرویس گزارش آگهی منتشر شده و تبلیغاتی می باشد؛ لذا جماران هیچ توصیه در رابطه با انجام فعالیت فوق ندارد.

وبسایت https://appagahi.ir
نوشته ایجاد شد 3267

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا