تغییر محدود سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز ۲۲ دی ۹۹ چقدر بود؟

به گزارش اپ آگهی، قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز یکشنبه ۲۱ دی با ۱۲,۴۰۰ تومان افزایش، یک میلیون و ۱۰۸ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد.
در این مورد دنیای اقتصاد نوشت: نخستین هفته سال به بدترین هفته اونس طلا در بازار جهانی از نوامبر گذشته تبدیل شد و طلا کاهش هفتگی سنگینی را تجربه کرد. این فلز گرانبها در روز جمعه ۵/ ۳ درصد کاهش یافت و به ۱۸۴۹ دلار سقوط کرد.
ریزش قیمت طلا در پی خروج سرمایه‌ها از بازار دارایی‌های امن به سوی اوراق خزانه آمریکا که بازدهی آن به بالاترین حد از مارس صعود کرده است، روی داد. این روند از رشد شاخص دلار به بالای سطح ۹۰ واحد حمایت کرد و حرکت نزولی طلا را شدت بخشید.
بازده اوراق خزانه آمریکا روز جمعه با رشد خوب روزانه، رشدکل هفته را به ۲۱ درصد مثبت رساند که بزرگ‌ترین رشد از اوت سال گذشته تاکنون بود. قیمت طلا از زمانی که از رکورد ۲۰۹۰ دلار در اوت عقب‌نشینی کرد، با تلاش‌های زیاد تاکنون نتوانسته به درخشش قبلی برگردد.
تغییر محدود سکه
قیمت طلا و سکه در معاملات روز یکشنبه اندکی افزایش یافت، همزمان با کاهش بهای اونس طلا در بازار جهانی به دنبال تحولات و بحران سیاسی در آمریکا قیمت اونس اوج گرفته بود اما با فروکش کردن این تحولات، قیمت اونس طلا به دلیل انتقال سرمایه‌ها از طلا به سمت ارزهای دیجیتال و سایر فعالیت‌های اقتصادی، ۱۰۰ دلار کاهش یافت.
هفته منفی طلا و عقب‌نشینی دلار سبب شد تا این فلز گرانبها نیز محدوده ۱۲ میلیون تومانی را از دست بدهد. هر قطعه سکه تمام در روز یکشنبه ۱۱ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان قیمت خورد.
بر این اساس حباب سکه نیز کاهش قابل توجهی را تجربه کرد،کاهش شکاف بین قیمت سکه و ارزش واقعی آن می‌تواند نشان از کاهش شدید تقاضا، میل به خرید و سرمایه‌گذاری باشد.
اخبار مرتبط با طلا را در صفحه اختصاصی ارز و طلا اپ آگهی بخوانید.

وبسایت https://appagahi.ir
نوشته ایجاد شد 1774

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا