تحلیل بازار – ضرورت تسهیل مجوزهای کسب و کار دانش بنیان


اپ آگهی –
به گزارش بازار، غلامرضا مرحبا، با تشریح برنامه‌ها و اقدامات کمیسیون اقتصادی مجلس در سال گذشته، افزود: موضوع اقتصاد و اشتغال همواره از مسائل مورد تاکید رهبر معظم انقلاب برای نامگذاری شعار سال‌های گذشته بوده است، البته ما باید به این موضوع خیلی فراتر از شعار نگاه کنیم، چراکه سمت و سو و جهت گیری مدیریت اجرایی کشور را تعیین می‌کند.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: شرایط کشور در سال‌های گذشته به علت اعمال تحریم‌های ظالمانه با فراز و نشیب زیادی روبرو بود، اما به علت استفاده از تمامی استعدادها و سرمایه‌های درونی به تعبیری متکی بودن به اقتصاد درون زا، روی پای خود ایستاد.
وی با اشاره به نامگذاری شعار سال ۱۴۰۱ با محتوای تولید و بحث دانش بنیان خاطر نشان کرد: برخی از صنایع کشور مانند خودروسازی به علت قدمت زیاد و عقب ماندن از تکنولوژی روز دنیا، توان تامین نیازهای داخلی و رقابت با صنایع رقیب خارجی را ندارند، اما علم دانش بنیان که علم روز است و می‌تواند گسترش یابد و به نیازهای کشور پاسخ مناسب دهد.
مرحبا همچنین تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار دانش بنیان را یکی از ضرورت‌های مهم کشور برشمرد و گفت: خوشبختانه این اقدام در دولت سیزدهم در حال پیگیری و آغاز شده است.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: باید یک امنیت روانی برای اقتصاد کشور ایجاد شود تا فعالیت بدون دغدغه برای فعالان کسب و کار اقتصادی مهیا شود.
وی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی نیز در این راستا، گام‌های اساسی را برای تسهیل صدور مجوز کسب و کارها از جمله علم دانش بنیان برداشته است.

∎​

وبسایت https://appagahi.ir
نوشته ایجاد شد 3726

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا