اوراق سپرده بخریم یا نه؟ – اپ آگهی

به گزارش اپ آگهی، روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: با صدور مجور انتشار اوراق گواهی سپرده مدت‌دار برای بانک‌های ملت، تجارت، سپه، کشاورزی، کارآفرین، صادرات ایران، دی و پست بانک به مجموع 17 بانکی که پیش از این مجوز صدور این گواهی را داشتند تعداد بانک‌های ارائه‌کننده این گواهی به 25 بانک رسید.
گفتنی است سه بانک از مجموع بانکهای کشور تاکنون درخواستی برای صدور مجوز به بانک مرکزی ارسال نکرده‌اند، پیش از این بانک‌های ملی ایران، مسکن، رفاه کارگران، توسعه تعاون، خاورمیانه، پاسارگاد، پارسیان، سینا، سامان، اقتصاد نوین، شهر، ایران‌زمین، سرمایه، گردشگری، ایران و ونزوئلا و همچنین موسسات اعتباری نور و ملل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری بودند که از بانک مرکزی مجوز انتشار این اوراق را دریافت کرده بودند.
مجوز انتشار اوراق گواهی سپرده مدت‌دار ویژه سرمایه‌گذاری عام در نشست روز سوم دی‌ماه سال جاری هیات عامل بانک مرکزی تصویب و در همان روز به شبکه بانکی کشور ابلاغ شد.

این اوراق با نرخ سود علی‌الحساب 23 درصد منتشر می‌شود و فروش آن صرفا برای افراد حقیقی ایرانی بالای 18 سال مجاز است، مدت این اوراق حداکثر یک ‌ساله است، اما بانک مرکزی به بانک‌ها این اجازه را داده است که این اوراق را با سررسید‌های زیر یک سال نیز منتشر کنند.
خبرهای بیشتر را در صفحه بانک و بیمه بخوانید.

وبسایت https://appagahi.ir
نوشته ایجاد شد 3548

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا